May 16

Bu yazı Advertorial olarak yayınlanmıştır.

Bilgisayarınız için yeni programlar veya oyunlar mı arıyorsunuz? Kullandığınız programların daha yenilerini ve alternatiflerini mi arıyorsunuz? Bu durumda Veindir.com tam size göre.

Sadece tasarımı, kullanıcı dostu kolay kullanılabilirliği ve binlerce program – oyun arşivi ile 2005 yılından beri aktif olarak yayın hayatını sürdüren Veindir.com mutlaka ziyaret etmeniz gereken sitelerden biri. Ayrıca gelişmiş alt yapısı sayesinde detaylı tanıtım yazıları, ekran görüntüleri ve ayrıca diğer son kullanıcıların yapmış oldukları yorumları doğrultusunda indireceğiniz oyun veya program hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Site üzerinde Ares, BearShare, Google Chrome, PhotoScape ve Counter-Strike gibi binlerce önemli program ve oyun yer alıyor. Devamını Okuyun »

Mar 06

Bir süredir denemeleri devam eden Facebook’un resmi messenger yazılımı bugün yayınlandı. Böylece artık Facebook kullanıcıları inderecekleri ufak bir client sayesinde masaüstlerinden Facebook arkadaşları ile konuşabilecekler.

Facebook messenger sayesinde aynı zamanda bildirimlerinizi, mesajlarınızı ve sizi arkadaş olarak ekleyenleri görüp eylemde bulunabilirsiniz. Windows işletim sistemler için Facebook Messenger’ı buradan indirebilirsiniz.

Mar 06

Bu yazı Advertorial olarak yayınlanmıştır.

Her yıl ortalama %30 büyüme ile online oyun sektörü internetin en çok pay alan değerlerinden biri. Öyle ki insanların interneti kullanmalarının temel nedenlerinden biri haline gelmiş durumda. Dünyada sektör geliştikçe ülkemizde de gelişiyor elbette. Bugün sizlere bahsedeceğimiz site yine birbirinden güzel oyunlar barından bir oyun sitesi; Oyunuoyna.com.


Devamını Okuyun »

Şub 11

Müzik severlere 2006 yılından beri kesintisiz bir hizmet veren ve ücretsiz olmasıyla dikkat çeken harika bir servis Grooveshark çok büyük bir ihtimalle yakın bir tarihte siteye erişim politikasını değiştirecek.

Yeni değişiklik ile beraber Grooveshark kullanıcılarından aylık 2 dolar erişim ücreti isteyecek ya da günlük erişim için kısa süreli reklamlar izlemelerini isteyecek. Bunun nedeni olarak artan maliyetler ve gelir sıkıntılarının olduğu söylenebilir ki Almanya’da bu nedenle hizmet vermeyi durdular. Ayrıca duymuş olabileceğiniz gibi son zamanlarda Grooveshark’a ciddi davalar açılmış ve bu davalar nedeniyle sıkıntılı bir döneme girmişlerdi.

Grooveshark’a çok yakın bir kaynaktan (içinden) aldığımız bu duyum üzerinde yoğunlaşıldığını ve bir kaç ay içerisinde ilgili değişiklikleri hayata geçirmeye planladıklarını söyleyebiliriz. Bu değişlik faaliyete geçerse çok ciddi bir şekilde kullanan kişi sayısında düşüş olacaktır. Özellikle ülkemizde son zamanlarda Grooveshark’a karşı olan yüksek ilginin, tekrar fizy’ye doğru kayması şüphesiz. Bekleyip görelim.

Oca 21

Canlar, Dostlar Romalılar..
Bu sene aYYaS Blog’un doğum günü, 13. Cuma’ya denk gelmesi sebebiyle geleneksel doğum günü yazısını bir hafta erteledik..

Belki de doğum günü yazımızı Lenin’in ölüm yıldönümüne denk getirmek istemişizdir. (21.01.1924 – bilin bunu, genel kültürdür.. sorucam sonra.!!)

hatta yılın 6 ayını geçirdiğimiz Amatem’de internet bağlantısı olmadığı için yazamamış bile olabiliriz.

ama asla ve asla unutmadık.! böyle birşey söz konusu bile değil.! (böhühü)

Aslında bu vesileyle hepinizin geçmiş yılbaşı, kurban bayramı, anneler günü, dünya kadınlar günü, yerli malı haftası (eskiden böyle birşey vardı. evet), gül bayramı (18 mayıs’ta böyle bi bayram varmış. ben de şimdi öğrendim) Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı (kutlayalım, kutlatalım.!!), dünya çevre günü (aslında hepimiz iyiyiz de çevremiz kötü), dünya barış günü, dünya turizm günü ve en önemlisi de sevgililer günü’nü kutlarım. hepinizi seviyoruz..

Bir yılda yaklaşık kırk tane özel gün var. Bunların bazıları anmak için, bazıları eğlenmek için, bazıları da sadece toplumsal bir bilinç oluşturmak için varlar.. Biz ise geleneksel doğum günü yazılarını hem eğlence olsun diye hem de bir önceki yılın değerlendirmesini yapıp gelecekteki planlarımızdan bahsetmek için yazıyoruz ve milli piyangoda büyük ikramiyeyi tutturana kadar da yazmaya devam edeceğiz. (hacı, o saatten sonra kimseyi tanımam bunu peşin peşin söyliyeyim de..)

Aslında gönlümden geçen; şu okuduğunuz yazıyı yazmadan, günler öncesinden hazırlanmaya başlayıp geniş bir değerlendirme raporu yayınlamaktı ama ben ödevin son günü olduğunu dersten 1 saat önce öğrenip google’dan bir kaç sayfa print edip hocaya teslim eden öğrenci edasıyla aşağıdaki özensiz ama pazarlık payı bulunan değerlendirmeyi yapıyorum:

geçmişe dair değerlendirme:
aYYaS Blog’un değerine baktım, 120,266 $ çıktı (bonus kart’a 10 taksit, fiş almazsanız %18 indirim..)
geleceğe dair beklentiler:
2011 yılı itibariyle çok yazarlı sisteme geçen Blog’umuz, yeni yılda da “ne ekersen onu biçersin” çerçevesinden fazla uzaklaşmayacaktır.

Hepinize Disconnect’siz günler diliyorum
Bora.

Oca 12

Bu yazı Advertorial olarak yayınlanmıştır.

Bloglamaya başlayalı 6 yıl olmasına şunun şurasında sadece 1 gün kalmışken hala yeni bloglar keşfetmek zaman zaman insana keyif verebiliyor. Yaklaşık 7-8 senedir sıkı blog takip etmemize rağmen ne yalan söyleyelim kalitelisini bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

Bu yazımızda tanıtacağımız blog, bloglama hayatına yaklaşık bir ay önce başlayan kişisel ve gündem konuları üzerine yazan Emrah Kara’nın kişisel blogu.

Devamını Okuyun »

Oca 10

Bir çoğunuzun bildiği üzere Grooveshark bir yılı aşkın bir süredir Türkçe olarak hizmet veriyor. Aldığımız, takip ettiğimiz duyum, bilgi ve verilere göre son bir sene içerisinde Türkiye’den Grooveshark kullanımı ciddi şekilde artış göstermiş ve artmaya devam ediyor, sevindirici.

Grooveshark yeni özellikler ekledikçe biz de aynı hızda Türkçe bir şekilde yayınlanabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Grooveshark ile ilgili olarak – Türkçe veya genel –  eğer gözünüze çarpan, daha iyi olur, şöyle olmalı dediğiniz bir nokta varsa bize iletebilirsiniz.

Oca 09

Bu yazı Advertorial olarak yayınlanmıştır.

İnternet insanın içine öyle bir işliyor ki sanırım çok yakın bir zaman da her işimizi internet üzerinden yapıyor hale geleceğiz. Bunlardan biri de televizyon izlemek. Ya vaktimiz olmuyor, ya izleyecek televizyonumuz olmuyor ya da bazı özel durumlarda insan internet üzerinden televizyon izlemek istiyor. Bunun için de her saniye televizyon bulmak ne mümkün. Böyle durumlarda internet bularak canlı tv izlemek daha kolay oluyor. Sevdiğiniz dizi, tv programı ya da filmi internet üzerinden gerçek tv izlermişçesine izleyebiliyorsunuz.

Her ne kadar artık neredeyse tüm kanallar online yayın yaparken bu kanaları tek bir çatı altına toplayan siteler bulmak çok zor. Herkes çoğunlukla reklam odaklı olarak çalıştığı için arama motorlarında çıkan sonuçlar ya alakasız oluyor ya da içerisinde izleyebileceğiniz bir yer olmuyor. Bu derdinizi ortadan kaldırmak için size tavsiyemiz Canlı Tv İzle.

Devamını Okuyun »

Oca 09

FeedFloyd internet üzerinde bulduğunuz içeriği saklamak için yepyeni Türk yapımı harika bir site.  Fotoğraf, metin ve/veya videolarınızı saklayıp paylaşabilirsiniz. Benzerlerine göre hoş bir alternatif.

Tasarım gayet sade ve keyifli. Feedfloyd ile diğer kişilerin paylaşımlarını da keşfedebilirsiniz. Şu an için davetiye ile alım yapıyorlar.

Feedfloyd kapsının anahtarı için buraya tıklayabilirsiniz.

Oca 08

Bu yazı Advertorial olarak yayınlanmıştır.

7’den 70’e herkes oyun oynamak ister. Özellikler çocuklar için hem öğretici hem düşündürücü olabilir oyunlar ve hayal güçlerinin gelişmesini sağlarlar.  Genç arkadaşlar için en büyük dert belki de bugün ne oynasam oluyordur. Dolayısıyla internet çağında yaşarken hangi siteden oyun oynamalılar sorusu akıllara geliyor. Çok aramaya gerek yok; hem yetişkinlerin hem de çocukların rahatça ve güvenle oyun onayabileceği oyunambari.com bu iş için yeterli.

Oyunambari altında tonlarca oyuna ulaşmak mümkün. Farklı farklı kategorilere ayrılmış bölümlerden seçeceğiniz oyunlar ile istediğiniz tarzda oyunları oynamanız mümkün oluyor. Devamını Okuyun »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 ...38 39 40 Sonrakiwebsite stats
eXTReMe Tracker