Oca 09

Facebook bir furya haline geldi son zamanlarda ve kalitesini yitirmeye başladı yavaş yavaş. Soyadlarının başına bazı karakterler yazarak üst sıraya yerleşmek isteyen insanlar, kalitenin düşmesine neden olanların başında geliyordur heralde. Öte yandan, bazı uygulamalar da kişilere zarar vermeye yönelik ve ya gereksiz yere yer kaplayan, profilin açılmasını yavaşlatan uygulamalar. Benim bahsetmek istediğim ise biraz daha farklı; Facebook’ta gizilice sizi silen kişileri görmenize olanak sağlayan ve nispeten diğerlerine göre daha yararlı(!) bir uygulama.

UnFriender adı verilen bu uygulama, sizi silenleri tespit ediyor ve uygulamadan silen kişileri görebiliyorsunuz. Facebook’ta birisi sizi silince kim olduğunu göremeyiz, bilirsiniz. Fakat bu küçük uygulama sayesinde öğrenmek mümkün, tabi uygulamayı ekledikten sonra eklediğininiz kişiler için geçerli. Bana sorarsanız bu çok büyük bir eksi ama yinede silen kişileri görmek isteyenler için güzel bir uygulama. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.


Bu yazı Cem tarafından yazılmıştır. Cem, yıllardır yeni nesil teknolojilerini, internet harikalarını yakalamakta ve bloglar ile içiçe yaşamaktadır. Aynı zaman sosyal medya yönetimi konusunda bir uzmandır. Twitter üzerinden takip etmek için tıklayın.
        
         

“Facebook’ta Sizi Silenleri Görün” yazısına 11 Yorum Yapılmış.

 1. Emre demiş ki:

  Profil başından itibaren olsaymış bu özellik iyiymiş aslında.

 2. caner demiş ki:

  harıka ya ben sevdim ya siz

 3. parpalia demiş ki:

  facebookun hiç bi tarafını sefmiyorumm öegh

 4. ShenYurt demiş ki:

  silenlere yazık olacak hehe

 5. Fatalite demiş ki:

  Ne yazıkki düzgün çalışmıyor. “removed you as a friend” yazıyor sadece. Kişinin ismi yerine soru işareti görünüyor. Bende mi bir sorun var acaba diye düşündüm fakat arkadaşlarımda da varmış aynı sorun. :S

 6. aYYaS demiş ki:

  Nedeni şu, o yazan kişiler Facebook’unu kapatan/deaktive eden kişiler. Bu yüzden böyle gösteriyor. O kişiler Facebook’larını tekrar açtıkları zaman orada görünüyorlar yine fakat profillerine girdiğiniz zaman arkadaşınız olarak gözüküyor.

 7. Efem demiş ki:

  Teşekkür ediyorum sizlere.Bu uygulamanın olduğundan haberdar değildim.

 8. gediz demiş ki:

  bu uygulama kalktı sanırım sayfa bulunamadı yazıo.

 9. harun demiş ki:

  ewt kalktı göstermyo

 10. Bakihan demiş ki:

  Arkadaşlar kalkmış olabilir ama bu kesinlikle çalışıyor.
  Yalnız bunun tek dezavantajı uygulamayı çalıştırdığınızdan itibaren
  kimlerin sizi sildiğini görebiliyorsunuz. Çalıştırmanızın öncesinde
  kim silmiş tespit edemiyor.. linki – http://www.facebook.com/apps/application.php?id=207732832153 -

 11. emre demiş ki:

  facesilenlerigor.com da aynı şekilde ama bu bnm daha kolayıma geliyor…

Yorum Yapın

NOT: Yaptığınız yorumlar denetimden geçecek ve alakasız, uygunsuz yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum yazarken, imla kurallarına uymaya özen gösteriniz.
website stats
eXTReMe Tracker