HardDisk Değiştirme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan HardDisk Değiştirme

Arkadaşlar benim sorunum kendi bilgisayarımda çalışan windows XP kurulu bir HardDisk'i başka bir bilgisayara takınca çalışmaması ve "NTLDR eskik başlatmak için bir tuşa basın".yaziyor. Sorunu çözümünüde biliyorum.Bilgisayarı kapatmak.Biraz bekleyip ardından açmak.Sorun halloluyor.Ama bu seferde Windows'u açmıyor.Windows 98'de böyle bir dorun yoktu.Win 98 kurulu bir HardDiski başka bir bilgisayara takınca Windowsu açıyor ve o bilgisayarın donanımını tanıyordu.Bunu Windows XP'de nasıl yapacaz.Her HardDiski başka bilgisayara taktığımda bilgisayara format çekip baştan mu kurulacak Windows.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim....

2. Varsayılan

sanırım o xp de olmuyor yani xp kurulu hdd yi başka makinaya takıp içindeki windowsu çalıştırmaya kalkınca reset atıyor malesef çözümüde bildiğim kadarıyla yok

arkadaşım sen kendi makinende kurduğun bir sistemi gidipte başka bir makinaya takarsan geneLde sorun oLuşturur donanım farkı olduğundan bazıları tanır bazılarını tanımaz bu her makinada da olmaz özellikler birbirine yakınsa şansın var ama bazı önemli özellikler bunu engeller
    bak mesela ben acemiyken benimde akLıma geldi kurdum kendi makinamda gittim arkın makinaya taktım salakmısın sen diye bir uyarı çıktı :P
    demek istediğimi anLadın umarım
    çalışma sanşının yüksek olması için özelliklerinin birbirine yakın olması lazım tamam açılışta tanır ama yani genel de olmaz

Varsayılan OOooFFff........

Arkadaş ben acemi değilim tamı tamına 9 yıldan beri bilisayarla uğraşıyorum.4 yıl teknik serviste çalıştım.Bunun 1 yılını internet cafe de.Ben senin ne demek istediğini anladım.Ama bu sorun Win98 yapmıyor.Yani sorun XP ile ilgili.Bir bakıma donanım konusunda da haklısın ama 98 yapmadığından anlayamadım.....

bir şey demeyi unutmuşum bendeki msi arkdaki gigabyte anakart idi ona gittim taktım açtı sistem açıldı yani demekki oluyo muş bunu bilmen gerekir demek istediğim oluyosa senin taktığın yerle ilgili olay

Benzer Başlıklar

1. ip değiştirme
    okaliptus tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 05.07.2012, 11:25
  2. RAM Değiştirme
    gkhns89 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 03.04.2008, 21:02
  3. ip değiştirme
    china tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5