usb denetleyicisi
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Başlık: usb denetleyicisi

Varsayılan usb denetleyicisi

iyi günler arkadaşlar bi sorunum var çözemedim kaç gündür
    bilgisayarımda intelin anakartını kullanıyorum 5 ay felan oldu alalı anakartın kutusunda usb 2.0 yazıyo ancak dün yeni bi alet aldım ve tanıttım ancak şöle bi uyarı geldi ;
    Bir hi speed usb aygıtı hi speed olmayan bir usb hubına takıldı.bilinmeyen aygıt bir hi speed usb aygıt olduğundan hi speed olmayan bir bağlantı noktasına takıldığından düşük hızla çalışır.
    Bu bilgisayarda yüklü hi speed usb ana destekleyicisi yok
    Öneri:bilinmeyen aygıt düşük hızda çalışır en iyi peformansı elde etmek için bu bilgisayara bir hi speed usb ana denetleyicisi eklemelisiniz diye uyarı verdi
    bende aygıt yöneticisini kontrol ettiğimde diğer aygıtlarda universal serial bus usb denetleyicisi nin tanıtılmadığını gördüm ve tanıtmak istedim
    ana kartın cd sini taktım ve sürücü güncelleştir dedim ama bilgisayar sürücü bulamadı

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Rize, Turkey

Biosdan hi speed in açık olması gerekli. İntelin bazı anakartlarında iki tane usb2 iki tane usb1.1 (4 de olabilir, 4de 2 de, veya 6tam2) çıkışı olur ve genellikle usb2 ler anakart üzerinden pinleri kullanılarak kasa önü girişlere bağlanır. Servicepack 2 sistemde kurulu olması gerekir USB2 özelliğini kullanmak için.

Çalışmalarınızda başarılar.

3. Varsayılan

Sorununuz BİOS la ilgili değil eski version chipset driver ile ilgili,
    anakartınızın kullandığı CHİPSET'inizin sitesine gitmelisiniz. Yeni version chipset driverı sisteminize kurmalısınız....böylelikle USB 1.1 (40 mb/s olan usb hızınız 12 kat artacak ve USB 2.0 (480 mb./s) yükselecek...

peki hangi chipset olduğunu nasıl annayabilirim

bide sp2 kurulu deil ama başka bi arkadaşta da kurulu deil alet çalışıyo ayrıca biostan dediğiniz işlewmi yaptım full speed i hi speed yaptım gene olmadı

Benzer Başlıklar

1. usb denetleyicisi
    sarxos tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 07.11.2006, 19:56
  2. SM BUS DENETLEYICISI
    bariscan111 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 05.09.2006, 18:20
  3. usb denetleyicisi
    gokhancix tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6