ekran kartını yükseltme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
44 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan ekran kartını yükseltme
    ben bir onboard bilgisayar kullanıyorum 256 mb ram var ve bunun 32 mb ekran kartından çalıyor duyduğuma göre ekran kartını biostan yükseltilebiliyormuş bunun nasıl olduğunu bana anlatacak biri var mı ?

bilgisayar açılırken delete tuşuna sürekli bas. Bios a giriş yapıcaksın (genelde mavi bir ekrandır.) Daha sonra ordan advanced bios features a girin. ordan ekran kartınıza verilen mb değerini yükseltebilirsiniz. Ama xp kullanıyorsanız fazla yükseltmeyin çünkü xp 256 mb ramde bile 2-3 programdan sonra kasılmaya başlayacaktır. Bunun yerine ya ekran kartınızı değiştirin yada raminizi.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR
    Kullanmakta olduğunuz ekran kartının sistem belleğinde zaten 32 çalmakta ve pc'niz 224 Mb çalışmakta ve xp+çalışan programlar baya bir bellek ister.Kullanmakta olduğunuz onboard ekran kartının belleğini yükseltmek size ek performas sağlamaz.Eğer illa değiştireceğim derseniz.Gelişmiş bios ayarları altında (AGP veya VGA Aperature Size) başlığınıda yazan değeri 32,64 veya 128 Mb olarak ayarlama imkanınız var.Son söz olarak benimde fikrim hiç olmazsa giriş seviyesi bi Fx 5200 alıp kullannın.Eğer görsellik olarak kazanç sağlamak istiyorsanız.Pc ofis işleri içinse tabiki ekran kartı almanıza hiç gerek yok oda ayrı bir durum...

Benim de ekran kartım NVIDIA 128mb bn de 512mb da oynana oyunların çalışabilmesi için ne yapabilirim bilen varsa lütfen yardımcı olsun..

5. Varsayılan
    128 mb ekran kartını çöpe atmak başka seçenek yok zaten ati x1550 turbochace ekran kartları 256/1gb 55$ a aldım senin de yapacagın en mantıklı seçimlerden biri

6. Varsayılan
    arkadaşlar anakartım biostar p4m900 sapphire x550 freeblade ekran kartı taktım çalışmadı onboard kartı iptal etmem gerekiyormuş nasıl yapabilirim

7. Varsayılan
    Benim asus M51vr dizüstü bilgisayar aldım.ekran kartım ATI Radeon 3470 256 mb.Alırken satıcı ekran kartımın 1 gb kadar cıkabileceğini söylemişti. bunu nasıl yapabilirim.Yardımcı olabilriseniz cok sevinirim.

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    BURSA-Yıldırım
    Alıntı Orijinalini Gönderen: huseyin7215 Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar anakartım biostar p4m900 sapphire x550 freeblade ekran kartı taktım çalışmadı onboard kartı iptal etmem gerekiyormuş nasıl yapabilirim
    Bilgisayarı açarken işletim sistemi ekranı gelmeden önce (press .... to setup) gibi ibr yazı çıkar orada noktalı yerde F2, Delete gibi bir tuşun adı geçer ona basıp biosa giriyorsunuz. Biosta onboard vga'yı bulup disable yapıyorsunuz. Çıkarken save und exit (kaydet ve çık) seçerek çıktınız mı tamamdır.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Mumin_Imer Mesajı Görüntüle
    Benim asus M51vr dizüstü bilgisayar aldım.ekran kartım ATI Radeon 3470 256 mb.Alırken satıcı ekran kartımın 1 gb kadar cıkabileceğini söylemişti. bunu nasıl yapabilirim.Yardımcı olabilriseniz cok sevinirim.
    O tür dizüstülerde hâricî ekran kartının bellekten paylaşımı genelde biosta ihtiyâç ânında devreye girecek şekilde ayarlanıyor. Yâni siz oyun gibi ekran kartına yüklenen bir uygulama çalıştırdığınızda gerekli durumda kendi 256 mb belleği yetmezse sistemden de 256 mb veyâ daha fazla ram alıyor.
    Aslında bu olay perfoırmansı çok da arttırmıyor %1 etkisi ya vardır, ya yoktur. Onun için 2 gb bellekli vista yüklü bir bilgisayarda tutup biostan 512 Mb'ını peşînen hâricî ekran kartına vermek akıl kârı değildir tavsiye etmem..
    ETVÂRIYLA TEK BİR BİLGİSAYAR DERGİSİ OKUMADIĞINI HAYKIRANLARA YARDIM ETMİYORUM.
    MÜSLÜMAN KÂTİLİ SİYONİZME YARDIM EDEN İNTEL'İ BOYKOT EDİYORUM. ridvanbey

MSI 990FXA-GD65, AMD FX-8350 CPU, ASUS HD 7790 Direct CU II OC 2GB, CRUCİAL BALLİSTİX 8GB 1866 MHZ CL9, 1TB SAMSUNG HDD, HIGH POWER ASTRO GD 750W GOLD MODÜLER PSU, SİLVERSTONE PRECİSİON PS06 PENCERELİ KASA

9. Varsayılan bilgisayarın rami 3gb ondada mı etki etmez
    O tür dizüstülerde hâricî ekran kartının bellekten paylaşımı genelde biosta ihtiyâç ânında devreye girecek şekilde ayarlanıyor. Yâni siz oyun gibi ekran kartına yüklenen bir uygulama çalıştırdığınızda gerekli durumda kendi 256 mb belleği yetmezse sistemden de 256 mb veyâ daha fazla ram alıyor.
    Aslında bu olay perfoırmansı çok da arttırmıyor %1 etkisi ya vardır, ya yoktur. Onun için 2 gb bellekli vista yüklü bir bilgisayarda tutup biostan 512 Mb'ını peşînen hâricî ekran kartına vermek akıl kârı değildir tavsiye etmem..[/quote]

10. Varsayılan
    3 gb ram var ztn harici ramde almayı düsünüorum eğer 512 mb yapınca performansı alacaksam denemk isterim

Benzer Başlıklar
  1. paylaşımlı ekran kartının boyutunu yükseltme

pocker_face tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 17.02.2010, 18:29
  2. ekran kartını etkilermi

qwerty1 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 26.01.2007, 18:03
  3. ekran kartı sürüm yükseltme nasıl yapabilirim?

suatgokan tarafından Donanım forumunda
    Son Mesaj: 07.07.2005, 06:15
  4. Ekran Kartını Güncellestirme

ErHaN12 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 29.06.2004, 21:40
  5. bu ekran kartını alayım mı?

mehmetgumus61 tarafından Donanım forumunda
    Son Mesaj: 05.03.2004, 18:35