ekran kartını yükseltme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon
44 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan ekran kartını yükseltme

ben bir onboard bilgisayar kullanıyorum 256 mb ram var ve bunun 32 mb ekran kartından çalıyor duyduğuma göre ekran kartını biostan yükseltilebiliyormuş bunun nasıl olduğunu bana anlatacak biri var mı ?

bilgisayar açılırken delete tuşuna sürekli bas. Bios a giriş yapıcaksın (genelde mavi bir ekrandır.) Daha sonra ordan advanced bios features a girin. ordan ekran kartınıza verilen mb değerini yükseltebilirsiniz. Ama xp kullanıyorsanız fazla yükseltmeyin çünkü xp 256 mb ramde bile 2-3 programdan sonra kasılmaya başlayacaktır. Bunun yerine ya ekran kartınızı değiştirin yada raminizi.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR

Kullanmakta olduğunuz ekran kartının sistem belleğinde zaten 32 çalmakta ve pc'niz 224 Mb çalışmakta ve xp+çalışan programlar baya bir bellek ister.Kullanmakta olduğunuz onboard ekran kartının belleğini yükseltmek size ek performas sağlamaz.Eğer illa değiştireceğim derseniz.Gelişmiş bios ayarları altında (AGP veya VGA Aperature Size) başlığınıda yazan değeri 32,64 veya 128 Mb olarak ayarlama imkanınız var.Son söz olarak benimde fikrim hiç olmazsa giriş seviyesi bi Fx 5200 alıp kullannın.Eğer görsellik olarak kazanç sağlamak istiyorsanız.Pc ofis işleri içinse tabiki ekran kartı almanıza hiç gerek yok oda ayrı bir durum...

Benim de ekran kartım NVIDIA 128mb bn de 512mb da oynana oyunların çalışabilmesi için ne yapabilirim bilen varsa lütfen yardımcı olsun..

5. Varsayılan

128 mb ekran kartını çöpe atmak başka seçenek yok zaten ati x1550 turbochace ekran kartları 256/1gb 55$ a aldım senin de yapacagın en mantıklı seçimlerden biri

Benzer Başlıklar

1. paylaşımlı ekran kartının boyutunu yükseltme
    pocker_face tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 17.02.2010, 18:29
  2. ekran kartını etkilermi
    qwerty1 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 26.01.2007, 18:03
  3. ekran kartı sürüm yükseltme nasıl yapabilirim?
    suatgokan tarafından Donanım forumunda
    Son Mesaj: 07.07.2005, 06:15
  4. Ekran Kartını Güncellestirme
    ErHaN12 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 29.06.2004, 21:40
  5. bu ekran kartını alayım mı?
    mehmetgumus61 tarafından Donanım forumunda
    Son Mesaj: 05.03.2004, 18:35