PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
16 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Başlık: mouse donması

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    BURSA CİTY

Varsayılan mouse donması

arkadaşlar son zamanlarda farem durup dururken donuyor oyundayken olsun normal masaüstünde olsun belli bir süre geçtikten sonra donuyor yardım eder misiniz??

şimdi sen bi ayarlara bak oradan olmazsa bir mouse u değiştir ondan sonra bir bak olmazsa tekrar yaz

aynı sorunu bnde yaşıyorum neyi ayarlayacağız ekranda bi şey göremiyorum

Arkadaşlar fareniz kablosuz mu acaba? eğer kablosuz ise pili bitiyodur...

Aliefeli
    Misafir

Alıntı Orijinalini Gönderen: funky Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar son zamanlarda farem durup dururken donuyor oyundayken olsun normal masaüstünde olsun belli bir süre geçtikten sonra donuyor yardım eder misiniz??
    Merhaba;
    Düzgünce çalışırken durduk yerde donan fare sorununda arıza kesinlikle farede değildir. Mutlaka arka planda çalışan programların fazlalığından, program çakışmalarından veya virüs kaynaklı olabilir. Bazı virüs programları bazı spyware programlarıyla uyumlu çalışmadığı gibi onları virüs gibi algılamakta. Bu bile çakışmaya neden olmaktadır. Bazı programlar da daha kurarken "Quick Launch" ikonu ile kurulmakta ve hiç gereği yokken yani o programa ihtiyacın yokken arka planda çalışmakta ve bilgisayarı meşgul etmektedir. Bu sorun aşmak için ilk yapman gereken kullanmadığın programları devre dışı bırakmandır. Saatin yan tarafında ne kadar çok ikon gözüküyorsa hepsi başlangıç programıdır. Bunları devre dışı bırakabilmek için: (Öncelikle virüs taraması ve spyware taramaları yaptıktan ve bilgisayarının temiz olduğunu gördükten sonra)
    - Başlat-->Çalıştır-->msconfig-->Tamam; Açılan pencerede başlangıç alt penceresini seç ve yeni açılan pencerede de arka planda çalışan programları göreceksin. Bunlardan gerekli görmediklerinin başındaki "tik"i kaldır ve tamam diyerek çık. Hem bilgisayarın hızlanacak hem de donmalar son bulacaktır.
    - Şayet bu kafi gelmediyse "Advenced Windows Care V2 Personal, CCleaner, Speed It Up Free, System Mechanic" gibi temizlik ve bakım programları da mevcut. Onlardan birisini kur ve temizlik ve bakım yap.
    Kolay Gelsin.

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayarın Donması
    TuRKLioN tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 21.01.2012, 20:42
  2. PC donması
    ydurmaz tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 19.01.2012, 15:49
  3. oyun donması
    volkanica tarafından Donanım forumunda