paylaşımlı ekran kartı nedir
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan paylaşımlı ekran kartı nedir

bu paylaşımlı ekran kartı nedemek oluyor bende simdi intel extreme graphic2 mobile 64mb ekran karti var bu kartin paylaşımsız olanla farki nedir hangi kartlar daha iyi birde pcnet hostingini degistirmeli bence artik 512 netle sayfayi zor aciyorum dialup kullananlar ne yapar acaba

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

merhaba

ekran kartları belli ana kısımlardan okuşur. en temel parçaları çekirdek işlemcisi ve o çekirdek işlemcisinin işlediği verileri depolayacağı bellektir. paylaşımsız ekran kartlarının kendi bellekleri vardır. yüksek modellerin bellekleri daha yüksek frekansda çalışarak işlenilen veriye ulaşma ve trasfer etme süresini çok büyük ölçüde kısaltır. böylece performans daha da artmış olur. buna karşın bazı bilgisayarlarda özellikle ekran kartının on borad olan PC lerde çekirdek işlemcisi bulunurken bellek bulunmaz bunun yerine bilgisayarın belleklerinin bir kısmı ekran kartının işlediği ve işleyeceği verilerin depolanması için kullanılır. bunun anlamı da sistem belleğinin tümümün sistem için değil ekran kartı için de kullanılacağı anlamıdır.

512mb sistem belleği olsun. 128 mb ekran kartı var ise ve paylaşımsız ise sistem 512 mb bellek ile çalışır. 128 mb ekran kartı belleğine ise ekran kartının işlemcisinin işleyeceği veriler için kullanılır.

512mb sistem belleği olsun 128mb paylaşımlı olsun. 512-128 sistem için kalan bellektir. görülüyorki sisteme daha az pay düşer. performans hissedilir derecede azalır.

eğer ciddi bir ekran kartı performansı isterseniz paylaşımlılardan uzak durunuz.

iyi günler..

yardimin icin cok tesekkur ederim simdi benim ekran kartim paylasim li 64 256 sodimm ram var peki ben bunun paylasimini 128 olarak ayarliyabilirmiyim bu ise yarayan program warmi

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Alıntı Orijinalini Gönderen: delicocuk
    yardimin icin cok tesekkur ederim simdi benim ekran kartim paylasim li 64 256 sodimm ram var peki ben bunun paylasimini 128 olarak ayarliyabilirmiyim bu ise yarayan program warmi
    rica ederim dostum..

senin bilgisayarın hakkında bilgilere ihtiyacımız var bu durumda,

+notebook mu yoksa dekstop mı?
    +anakartın modeli ve chipseti nedir?
    +ekran kartı yongası nedir?

bu bilgileri biliyor musun?

Toshiba Satellite A15-S127 var bende anakartin chipsetini bilmiyorum ama intel

Benzer Başlıklar

1. paylaşımlı ekran kartı nedir
    __baris__ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 26.08.2008, 23:52
  2. Paylaşımlı ekran kartı
    antidenge tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 05.02.2007, 10:27
  3. paylaşımlı ekran kartı nedir
    delicocuk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.05.2006, 19:13
  4. Paylaşımlı ekran kartları
    aliassce tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 07.10.2005, 12:26
  5. Paylaşımlı Ekran Kartı mı Yoksa Paylaşımsız mı?
    KgTR tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 14.06.2005, 22:17