bilgisayar çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. - Sayfa 3
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
86 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir
    Alıntı Orijinalini Gönderen: HgostEvil Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar kasadaki açma/kapama düğmesine birkere tıkladıktan sonra fare yi itin görüntü gelecektir..8)
    Alıntı Orijinalini Gönderen: ksklican Mesajı Görüntüle
    bence power kablonda bır seylık olabılır onu degıstır
    Merhaba yeni forum üyeleri arkadaşlar

forum kurallarını okumanızı şidetle tavsiye ediyorum ve ayrıca başlıkların güncelliğini de kontrol etmeniz iyi olacaktır..

iyi günler..

2. Varsayılan
    ya arkadaşlar benim sorunum da şu pc yi kapattım ama bir daha açamadım kasa çalışıyor monitöre görüntü gelmiyor, ram i çıkarıp denedim sağlam, ekran kartım sağlam,pover sağlam,pili denedim sağlam,monitör sağlam,anakart diyorsunuz peki böyle bir durumda anakartta ne gibi bir sorun olabilir cevap veren olursa memnun olurum

3. Varsayılan
    selam arkadaşlar 30 dkika önce aynı sorunla bende karşılaştım. ama bendeki farklı bir durum. bakın arkadaşlar ekran kartıyla veya başka şeyle alakası yok bunun. normalde kasayı ilk açtınızda tek bir bip sesi duyarsınız yaaaa. onu duymadıgınız zaman ekrana görüntü gelmez.. bundan adım gibi eminim. bu yüzden arkadaşlar bu konu üzerinde yardımcı olucak oılan var mı sebebi ne olabilir. neden bilgisayardan ses gelmiyor.

bilgisayarı başka yerde denedim. çalışmadı gene ilk açıldıgında bip sesi yok.. yardımcı olabilecek arkadaşlar bekliyoruz...

Varsayılan acil yardım arkdslar
    benim monitörüme görüntü gelmiyor herkesdeki aynı sorun zaten....kasada problem ve monitörde problem yok cünkü hepsini ayrı yerlerde denedim...ikisini birlikte denediğimde gelmiyor görüntü...cok sasırıyorum bunu neden yapıyor...yardımlarınızı bekliyorum...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul.gif
    sanırm problemın yetersız power supply dan kaynaklanıyor cunku power supply dıger tum unıtelere elektrık verırıken ekran kartına yetıstıremedıı ıcın goruntu gelmıyor olabılır yada guc kaynagı gırıslerını kı eger varsa ekran kartına yanlıs gırmıs olabılırsın eger ekran kartının modelını ve power supplyın modelını buraya yazarsan buna daha net bı cevap olabılır

Varsayılan aaa
    eger benim icin yazmıssan...internet cafeden yazdıgım icin tam olarak bilmiyorum sadece everest power sup oldugunu biliyorum...ekran kartının modelini tam olarak bilmiyorum...

7. Varsayılan
    ekran kartını anlamak için başka monitör bağla olmazsa mon servse götür..voltaj düşme-yükselmesinden bir direnç yanmıştır
    PC: amd phenomII x4 2.8; msi 970A-G46; corsair 8 gb 1600 mhz; msi hd5670 1gb gddr5; thermaltake 700 watt psu+kasa; win7 hprm; NOTEBOOK: Fujitsu LH532 i5 14" - http://pioneer-avr.blogspot.com = pioneer vsx-919 ev sinema amfisi türkçe yardımcısı

Alıntı Orijinalini Gönderen: HgostEvil Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar kasadaki açma/kapama düğmesine birkere tıkladıktan sonra fare yi itin görüntü gelecektir..8)
    aşam aşam güldürme beni... naptın sen ya?

ramlerinizin herhangi biri yanmış yada slotlar toz tutmuş olabilir.. en kötü secenekse işlemci gitmiş olabilir... bunun dışında yukarda arkadaşlar olabilecek muhtemel durumları belirtmişler...
    bir taş pencereye puff dady 50 cent cıktı usher evde yok dedi why why? :mrgreen:

9. Varsayılan
    Board yada işlemcide 1 sorun olabilir işlemci ihtimali daha düşük board haric diğer bileşenleri başka 1 boardun üstünde denemenizi tavsiye ederim

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    istanbul/Türkiye
    1. Sebep Bilgisayarında farklı bır hertz de yada çözunurlukte misal 1280.1024 çözunurlukte bır ayardeyken 680.724 çözunurlukte kullanırsan goruntu gelmez.

2. Sebep Power Suply den gelen 12 Volt luk kablo anakartaan cıkmıssa yada tam takılı degılse goruntu gelmez.

3. Sebep Anakaratını resetle düzelme ihtimalı var.

4. Sebep Power Suply nı degıstır ( Genellık le bundan dolayı oluyor)

Not: Anakartında bır arıza olmadıgına ınanabılırsın. Ve mevcut ıse ekran kartı ve ramlar ıle yenıden dene ama power suply den oldugunu soyleyebılırım.

Kolay gelsın

Benzer Başlıklar
  1. bilgisayar çalışıyor fakat görüntü yok

zetec1978 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 23.03.2011, 22:34
  2. monitöre sinyal gelmiyor!!!

octopusokan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 02.02.2007, 16:45
  3. monitöre bazen görüntü gelmiyor

mine tarafından Donanım forumunda