PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayarda gizli bir virüs mü var ne ?

Merhabalar arkadaşlar,

NOT : Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sorunumun özel olduğunu ve hangi isim ile araştırıp verim alacağımı bilemediğim için forumda arama yapmadan soruyorum.Lütfen hoşgörülerinizi bekliyorum.

Sorunum şu:

Bilgisayarda bir virüs ya da spy olduğunu tahmin ediyorum ama bir türlü bulup temizleyemedim.Bilgisayarımda Ad-Aware SE Personal,AVG 7,Kaspersky Anti-Virus 6.0 ,Yahoo Tollbar ile gelen Yahoo AntiSpy,Spyware Doctor,StartupRun,StartStop programları ile güvenliğimi sağlamaya çalışmaktayım.Bilgisayarımda AVG ve Kaspersky Anti-Virus programlarının başlangıçta çalışmasını iptal etmemiş olmama rağmen bu güvenlik programlarının çalışması sanki bilemediğim etkin birşeyden dolayı engelleniyor.Acaba bu hangi sebepten oluyor ve nasıl çözebilirim?
    Bu antivirüsleri enegellediğini düşündüğüm virüs olduğunu tahmin ettiğim şeyin bilgisayarımın nerdeyse 3-5 dakikada da kapanmasına sebep olduğunu zannetmekyetim.Nette araştımalarım neticesinde Windowsun kapanış hızlarını 400 milisaniylere getirdim ama bu geç kapnma sorunumu da dikkate alırsanız çok sevinirim.

Ayrıca bilgisayarım geç açılıyor (10-12 çizgi).Bilgisayarda 3 kullanıcı var ve bunlardan sanki benim oturumum da geç açılıyor.
    Acaba oturumum geç açılması Başlat menüsünün sağında bulunan hızlı başlat menüsüne program kısayollarını eklemiş olmam olabilir mi?
    Hızlı başlat bölümünde 19 program kısayolu ve explorer+masaüstünü göster+bilgisayarım olmak üzere toplam 22 simge var.Ben bu hızlı
    başlattaki simgeleri azaltsam oturumum daha hızlı açılabilir mi?

------------------------------------------------------------------
    Bilgisayarımın özellikleri:
    Windows XP Pro
    2400 Mhz işlemci
    256 MB RAM
    80 GB Harddisk
    128 Nvidia GeForce FX 5200 Ekran Kartı
    -------------------------------------------------------------------

Tüm yardımlarınız için TEŞEKKÜR EDERİM.......

Forum Gurusu
    Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    istanbuL

Varsayılan Re: Bilgisayarda gizli bir virüs mü var ne ?

.Bilgisayarımda AVG ve Kaspersky Anti-Virus programlarının başlangıçta çalışmasını iptal etmemiş olmama rağmen bu güvenlik programlarının çalışması sanki bilemediğim etkin birşeyden dolayı engelleniyor
    anti-virüsler çakışma yaşıyor olabilir. bir tanesinde tercih kılın.

Şimdi Bir bilgisayarda birden fazla antivirüs çalışamaz Çakışma yapar. sana tavsiyem onların hepsini kaldır etrust antivirüsü yükle.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    izmir,eskişehir

fazla antivirüs kullanıyorsun,1 tane antivirüs,spyware doctor yada ad aware ve birde güvenlik duvarı(tercihim zone alarm)yetecektir.tek dikkat edeceğin bunları sürekli güncel tutman...ayrıca taratmalarını güvenli modda yaparsan daha sağlıklı sonuçlar alırsın..

kolay gelsin...

Benzer Başlıklar

1. En tehlikeli virüs hangisi ? Başınızdan geçen virüs olayları
    GAMEHUNTER tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 170
    Son Mesaj: 02.02.2013, 14:49
  2. Bilgisayarda büyük virüs
    MaFia tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 18.02.2009, 14:56
  3. bilgisayarda virüs var!
    fblim tarafından Yazılım forumunda