WIRELESS USB nedir? ne işe yarar
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
7 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan WIRELESS USB nedir? ne işe yarar

Selamlar Arkadaşlar...Bana yurtdışından kutusunun üstünde NETGEAR WIRELESS USB adaptör yazan bir cihaz geldi..şimdi ben bu cihazla ne yapabilirim :? ...bu cihaz ADSL modem görevi görürmü? :?: bildiklerinizi yazrsanız sevinirim...teşekkürler

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    İstanbul Gidiyorum Ardıma Bakmadan

o zaman sileyim ...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Izmir

resimdeki sanıyorum ki basit bir usb yığın depolayıcısı. kısacası bir harddisk gbi çalışan bir aygıt. ancak arkadaşımızın sorduğu wireless usb adapter başka bir işe yaramaktadır. o adaptör ile kablosuz ağlara bağlanabilirsiniz. bir adsl modem gibi davranmayacaktır. sadece bilgisayarınıza kablosuz ağlara bağlanabilme ve kablosuz ağ yaratma fonksiyonları ekleyecektir.

4. Varsayılan

öncelikle herkese slm sorun şu kablolu modemle internete baglanıyorum 1 tana wireless usb adapter ile kablosuz ag yaratıp cepten nete gire bilirmiyim yani bu usb wireless adapter sadece aglara baglanmayamı yarar yoksa bende aynı kablosuz modem gibi ag kura bilirmiyim.....

5. Varsayılan

bu usb, masaüstü pc nize bir dizüstü gibi kablosuz çalışma özelliği verir. kablosuz modeminiz varsa net e kablosuz bağlanırsınız.

cep telefonunuzn kablosuz özelliği yoksa (wi-fi) net e bu şekilde bağlanamazsınız. cep ten nete bağlanmak için telefonun usb kablosunu yada kızılötesi yada bluetooth unu kullanmanız lazım.

benim dizüstüne bluetooth adaptör takıyorum(yeni ve biraz tuzlu dizüstülerde bluetooth standart vardır) ve cep tel in de bluetooth u var. kablosuz gprs ile net e bağlanıyorum.
    PC: amd phenomII x4 2.8; msi 970A-G46; corsair 8 gb 1600 mhz; msi hd5670 1gb gddr5; thermaltake 700 watt psu+kasa; win7 hprm; NOTEBOOK: Fujitsu-siemens A-1655G - http://pioneer-avr.blogspot.com = pioneer vsx-919 ev sinema amfisi türkçe yardımcısı

Benzer Başlıklar

1. Smtp nedir ne işe yarar
    orcun_114 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 13.12.2010, 14:04
  2. FTP nedir? Ne işe yarar?
    zebani888 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 21.11.2009, 17:09
  3. WIRELESS USB nedir? ne işe yarar
    Deyvidey tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1