bilgisayarım açılışta çoookk yavaş.
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
7 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan bilgisayarım açılışta çoookk yavaş.
    arkadaşlar bilgisayarım açılışta çoook yavaş..eskidende böyle bişey olmuştu..başlat \ çalıştır \ msconfig yazıp ordan btwxfizg.exe adı altında bi şey vardı onu silince düzelmişti..şimdi o gene kendiliğinden var omuş..onu az önce kaldırım baştan açtım bilg. ı gene yavaş ama..
    Ayrıca bu açılışta ben daha hızlı açılmasını istiorum.Yane gereksiz programların çalışmasının kendiliğinden olmasını istemiyorum..yane mesela ares programı açılışta açılmasın die kaldırıorum fakat dier hangi programın ne şe yaradığını bilmediğim için bişe kaldırmıyorum..yane sace system dışındaki tüm programların çalışmasını o çalıştırdaki msconfig den kaldırsam bi sorun olur mu ..? ne önerirsiniz..???

Başlangıç yani msconfig komutunu kullanarak performans arttığını sizde biliyorsunuz.Burada antivirüs hariç bütün programları devre dışı bırakabilirsiniz.Gene yavaşlama var ise sağlam bir virüs programı ile sisteminizi taratın.Özellikle güvenli kipte.

Kolay gelsin.

yane system ve system32 klasörü de dahil olmak üzere neyi kaldırırsam kaldıriym sorun çıkmaz demiii? kesin eminsen, yapcam yane..ama diosanız şunnar kalsa daha ii ona göre ayarliym bende..az önce system+system32 i tarattım bişe çıkmadı..

istersen birde services.msc komutunu dene orada açıklamalar var kullanılan prog. işine yaramayanları kapattırsan olacağını düşünüyorum.. ayrıca bilg. prog. ekleyip sildikce hantallasır partitionların arası mesafe artar ve hdd'nin okuma yazma kafası bilgileri bulmak için fazla zman harcar... disk birlestirmeyi de dene derim.. ama unutmamak lazım ki disk birlestirici bad sektörlerden dolayı çökmeye kadar giden hatalar verebilir ama bu oran çok düşük

Alıntı Orijinalini Gönderen: bugman
    Burada antivirüs hariç bütün programları devre dışı bırakabilirsiniz.
    Kolay gelsin.

...............

Benzer Başlıklar
  1. Ses Kartı aldım (Pc açılışta yavaş açılıyor)

Bjk55 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 28.11.2006, 23:49
  2. bilgisayar açılışta çoookk yavaş

romeo_008 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 24.10.2006, 00:35
  3. XP açılışta çok yavaş

starbuck tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 05.05.2005, 14:54
  4. P3 bilgisayarım açılışta kilitleniyor.

cpu800 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 17.03.2005, 11:26
  5. bilgisayarım ilk açılışta çok yavaş

storm87 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 06.09.2004, 08:53