PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    Türkiye/Trabzon/Yomra

Varsayılan windows cdsi olmadan format atmak

Sizlere Harddisk hakkında bir sorum olacak.arkadaşlar elimde windows cd si olmadan hddye nasıl format atarım acaba.bilgisayarıma girip sürücü özelliklerinde bulunan araçlar menüsündeki biçimlendirden hddyi biçimlendirsem olur mu?

Not Windows daha sonra kuracam.Elimde bir cd var.hangi hdd bölümün boşsa oraya işletim sistemi kuruyor da.benim windows c:// ye kurulu.d:// boş.ve d:// ye kurmasını istemiyorum.ve cd de de format atma bölümü yok...Açıklamada Öyle Diyor

Yardımlarınızı Bekliyorum... :idea:

cd nin içinde format dosyası bulunmaz format atmak için ya başlangıç disketi kullanman gerek yada windows cd si. bunlardan birisni cd rom/diskete takıp bilgisayarı yeniden başlatmalısın format atmayı bilmiyorsan forumda anlatımı var bulabilirsin. ayrıca windows u sadece seçtiğin bölüme kurarsın. bu sana kalmış

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    Özel msj atarken haber verin!

Varsayılan Re: windows cdsi olmadan format atmak

Alıntı Orijinalini Gönderen: HACKER882
    Windows daha sonra kuracam.Elimde bir cd var.hangi hdd bölümün boşsa oraya işletim sistemi kuruyor da.benim windows c:// ye kurulu.d:// boş.ve d:// ye kurmasını istemiyorum.ve cd de de forat atma bölümü yok...

Yardımlarınızı Bekliyorum... :idea:
    cdde ayrı bir format bölümü yok zaten kur çalıştıktan sonra kur dosyalarını yükler daha sonra yükleme işlemine geçer ve sana nereye kurmak istediğini sorar sen bu sırada c: deki bölümü biçimlendirerek buraya kurabilirsin yani biçimlendirme kurulumda gerçekleşiyor ayrı bir format bölümü arıyorsan yanlış yani kuru çalıştırdıktan sonra yönergeleri dikkatli bir şekilde okursan c: ye kurabilirsin
    blog.doxinh.com.vn blog.doxinh.vn blog.trangbanbuon.com blog.trangbanbuon.vn blog.roses.vn
    En son AhBEAbicim tarafından düzenlenmiştir: 08.06.2013 04:10
    .

merhabalar cumleten.. hacker882.. bu ıstedıgını 98 cd sı ıle yapabılırsın.. ılla xp cd sı ıle bırım bıcımlendırılecek dıye bırsey yoq... sunuda ılave edeyım sistem çalısır halde ıken sistemın kurulu oldugu bırıne bıcımlendır dıyemezsın .. sıstem kendı kendını bızımlendırmez.. yanı format ıcın mutlaka brı ısletım sıstemı cd sıne ıhtıyacınız var.. içerisinde format exe sı olan tasınabılır bır depo ya yanı .. saygılar

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    İstanbul Gidiyorum Ardıma Bakmadan

sistem fat32 ise 98 disketi ile format atabilirisin...98 gibi format atılır

Benzer Başlıklar

1. sık format atmak
    tryaki tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 21.02.2007, 22:24
  2. format atmak
    canosayan tarafından Yazılım forumunda