PC yi TV'ye bağlama
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan PC yi TV'ye bağlama
    Ya arkdaşlar ben TV yi monütçöe gibi kullanmak için bi kablo aldım PC de ekran kartı üzerinde bi yere, TVde ise scart girişine bağlanıyor, ama PCden Tv ye görüntü yü nasıl yönlerdirceğimi bilmiyorum, biraz yardım edermisiniz :roll:

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    hiç bir yerden
    kardeş valla benim bir arkadaş manyak bişey yapmıştı. süper olmuştu. mesela masa üstünde tv yi açıyorsun ve izlediğim kanal televizyonda tam ekram gözüküyor. sende bu sırada masa üztünde istediğini yapabiliyorsun ve bu görüntü tv ye yansımıyor sadece açtığın kanal yada video gözüküyor. bu akşam onunla görüşeyim gerekli bilgiyi alıp sana yazraım

bilmiyorum hangi ekran kartı kullanıyorsun ama kardeş aldıgın kablo mause girişi gibiyse onu takıyorsun bilgisayara öbürünü de televizyona takacaksın ama skartla takmak istiyorsan ona bir de dönüştürü alacaksın ben de mesela mausun girişi gibi bir ekran kartı yok vcd takar gibi girişleri var hemen de skarta direk giriyor yani senin ki yukardaki anlattıgım gibiyse ona skart dönüştürücüsü alacaksın ayrıca bunun için de NDIVA YANİ bir ekran kartı programıyla tak kullan monitörü ikiye çıkarmak için ayarlayıp öyle görüntü gönderebilirsin selamlar

ya ekran kartına küçük yuvarlak bi deilkten, bi aparat'la gene ona benzer bi delikten takılıyor... Ekran kartıda asus ati x1600 pro 512 mb.

yukarda arkadaş sana resimli anlatım adresi vermiş çok iyi şekil de anla ve uygula senin kartın özelligi bundan ama dönüştürme parçalarını bulman biraz zor olabilir keşka kabloyu alırken sorsaydın diger parçalırı da verirlerdi neyse artık biraz araştırıp uygularsın kolay gelsin

o linkte gerçekten çok güsel anlatılmış, ama şu 24749 un dediği, fare soketine nasıl takılıyor??? uymuyor girişleri 8O

Varsayılan Re: dar kısım alta
    Alıntı Orijinalini Gönderen: 24749
    Alıntı Orijinalini Gönderen: EVOlutiON
    o linkte gerçekten çok güsel anlatılmış, ama şu 24749 un dediği, fare soketine nasıl takılıyor??? uymuyor girişleri 8O
    o soketin sekline dikkatli bak dar kısım alta gelecek sekilde girmesi gerek tabi elindeki s-vhs(s-video) soketi ise ps2 soketindeki bir parca takmanı engeller... :wink:
    Yokya girmiyo, mouse yerine :cry:

kardeş ne maus yeri y ekran kartına gircek diyoruz uçları mausun uçları gibi giriş olcak iyi anla selamlar

Varsayılan yardım lütfen
    yaklaşık 3 ay önce aynı sizin anlattığınız gibi yapmıştım.gayet güzel çalışıyordu.ama sonra ekran bozuldu tamire gitti falan.sonra pc ye format atıldı biara başka bi ekran kartı takıldı.şimdi ise ilk denediğim zaman ki gibi asus a9550 ekran kartı var ve aynı kabloyla bağlıyorum.pc de tv ye görüntünün gittiği görünüyor ama tv de görüntü yok.bağlantıda hiç bi değişiklik olmadığı halde ilk zamanlar olan şey şimdi neden olmuyor sizce.bi fikri olan varsa söylesin nolur çıldırmak üzereyim.

Benzer Başlıklar
  1. bilgisayardan TV'ye görüntü aktarımı

benturandurmus tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 21
    Son Mesaj: 06.09.2008, 11:24
  2. laptopu tv'ye bağlama ses sorunu

ismailalgun tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 12.11.2006, 05:22
  3. pc'yi tv'ye bağlarken..

SamJam tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5