mouse + klavye girişi çalışmıyor???
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan mouse + klavye girişi çalışmıyor???
    geçen cuma işyerimdeki bilgisayarımı mesai bitiminde sorunsuz bir şekilde kapatıp çıktım.Fakat pazartesi gelip bilgisayarı açtığımda mouse ve klavye çalışmıyordu.Mouse ve klavye yi başka bir bilgisayarda denedim çalıştılar.başka bir mouse +klavye buldum yine çalışmadılar.Anlayacağınız kasa arkasındaki mouse klavye girişi cevap vermiyordu.Sorun ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

belki tozlanmştır bi temizle güzelcene öyle bi dene

Alıntı Orijinalini Gönderen: sanal_forumu
    yok kardeşim girişler temiz yinede saol

Alıntı Orijinalini Gönderen: sanal_forumu
    yok kardeşim girişler temiz yinede saol

Sen yokken biri kurcaladı muhtemelen. Durup duruken bozulmaz, yada geçerken birinin dizi çarpmıl olabilir, eğer pc köşede değilse
    Eğer çalışmıyorsa hiç , çalıştığın yerden yeni bir klavye+mause iste satın almadan ama USB girişli olsun
    Kolay gelsin

Anakartın klavye girişinde problem var gibi, genellikle buradaki sigorta yanar, bu duruma daha çok makine çalışırken klavyeyi söküp takmak sebep olur, sebepsiz yere olduğuda görülmüştür Biraz eliniz yatkınsa :

Anakartı sökün. Burada kenarında “fuse” yazan direnç veya mercimek kondansatör şeklindeki sigortayı bulun. Her iki ucunu lehimlyerek bir tel ile kısadevre edin. Ayrıca klavye girişi ile anakart arasındaki bağlantı noktalarında soğuk lehim varsa bu lehimleri yenilemenizde fayda var.

Yok ben anlamam o işlerden diyorsanız tek çare yeni bir anakart, ya da USB klavye-fare çifti, yinede umarım daha basit bir sorun vardır, kolay gelsin..

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir
    Anakartınızın çıkışları bozulmuş olabilir. En ucuz maliyetli çözüm ps/2 USB dönüştürücüsü alarak elinizdeki cihazları doğrudan USB 'den kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer garantisi var ise gönderin derim..

iyi günler..

Varsayılan Yazık
    Harbi bu konuyu acana yazıkk adam bambalka bir seyden bahsedioosorun donamın deil yazılımm farklı bir isletim sistemi ile calıstırmayı denee bakalım bii

Asus'un P5KPL model anakartında bir olaya tanık olmuştum. Ana kartın üzerinde 3'erli gruplar halinde farklı yerlerde girişler vardı. Kitapçığı incelediğimde bu bölümlere jumperların takıldığını gördüm ve bu bölümlerden biride klavye ve mouse'a güç sağlıyordu. Bence bunu bir kontrol edin. Böyle bir sistemi var ise belki jumper falan çıkmıştır.

İlgin ve alakan icin cok tsk ederim ama sorun bu deilyani donamımda herhangibi bi sorun yok ve bundan eminim sıkıntı klavyenin WindowsXp isletim sistemin'ni tanımaması herhangibi baska bi isletim sisteminde gayet verimli güzel bi sekilde calısıo ve benim isim geregi windowsXp isletim sistemi kullanmak zorundaım

Benzer Başlıklar
  1. Klavye ve mouse çalışmıyor

oktaysilivri tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 02.10.2010, 13:56
  2. klavye mouse çalışmıyor sorun çok farklı

barni_heyamola tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 25.10.2006, 12:16
  3. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 05.07.2006, 22:44
  4. Yüksek hızda USB Girişi Çalışmıyor!!!

storm87 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 13.10.2005, 19:03
  5. Klavye + Mouse

AybatA tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.01.2003, 21:46