PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan dell inspiron 6400 dizüstü pc format at. bilen var mı?

arkadaşlar ben laptop aldım ama içinden kurulum cdsi çıkmadı. sordum yetkili kişilere, gerekmez dedi. ama dell pc restore ya da sistem geri yükleme bölümü varmış dediler. sistem geri yükleme yerini buldum ama en fazla 10-15 gün öncesine geri döndürüyor ama ilk haline getiremedim. diğeri dell pc restoreyi hiç yapamadım. çünkü bulamadım. arkadşlar bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? mutlaka bilen vardır. normal format atmasını zaten biliyom. ama mutlaka bir format atılma olayı vardır...

dell pc ler norton tarafından üretilen işletim sisteminden bağımısız geri yüklemeye sahiptir. buna ulaşmak için kendi el kitabına bakın. ağağıdaki metin dell700 m el kitabından alınmış senin laptopunda aynı sisteme sahip olması lazım. Manueli dikkatli incele.
    ancak bu geri yüklemede tüm verilerini kaybeceksin. cd/dvd yazıcı ile bilgilerini yedekle.
    Ancak partition table i bir nedenle silip yeniden yazdıysan bu işlemi yapacak 2 özel partitionu silmen mümkün olduğundan yapamayabilirsin.
    İşlem bitip yeniden başladığında laptop sana teslim edildiği hale döner.

700 m manuelden alınmadır:

Using Dell PC Restore by Symantec
    Use Dell PC Restore by Symantec only as the last method to restore your operating system.
    PC Restore restores your hard drive to the operating state it was in when you purchased the computer.
    Any programs or files added since you received your computer—including data files—are
    permanently deleted from the hard drive. Data files include documents, spreadsheets, e-mail
    messages, digital photos, music files, and so on. If possible, back up all data before using PC Restore.
    NOTICE: Using PC Restore permanently deletes all data on the hard drive and removes any applications
    or drivers installed after you received your computer. If possible, back up the data before using PC Restore.
    To use PC Restore:
    1 Turn on the computer.
    During the boot process, a blue bar with www.dell.com appears at the top of the screen.
    2 Immediately upon seeing the blue bar, press <Ctrl><F11>.
    If you do not press <Ctrl><F11> in time, let the computer finish restarting, and then
    restart the computer again.
    NOTICE: If you do not want to proceed with PC Restore, click Reboot in the following step.
    3 On the next screen that appears, click Restore.
    4 On the next screen, click Confirm.
    The restore process takes approximately 6–10 minutes to complete.
    5 When prompted, click Finish to reboot the computer.
    NOTE: Do not manually shut down the computer. Click Finish and let the computer completely reboot.
    6 When prompted, click Yes.
    The computer restarts. Because the computer is restored to its original operating state, the
    screens that appear, such as the End User License Agreement, are the same ones that
    appeared the first time the computer was turned on.
    7 Click Next.
    The System Restore screen appears and the computer restarts.
    8 After the computer restarts, click OK.

Moderatör
    Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Eğer elindeki notebook a kendi bulduğun bir işletim sistemi Cd si ile format atmaz isen her zaman aşağıdaki yolu izleyebilirsin..

+Açılış sırasında Dell logosu çıkınca

+CTRL ve F11 e bas

hepsi bu kadar.

Varsayılan Selam

ctrl ve F11 BAS BERABER BIRAK ,,RSTORE BASLAR..!OK

slm arkadaşlar dell inspiron 6400 e format atamıyorum.cdrom çalışmıyor.elimde usb dvd room var ama f12 ye yani boot seçeneğini açtığımda usb dvd seçeneği yok. yardımcı olursanız sevinirim

Benzer Başlıklar

1. DELL INSPIRON 6400-1 83
    dark_dante tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 16
    Son Mesaj: 07.06.2008, 00:09
  2. (DELL 6400 NOtbook) sistemi nasıl yenilerim.
    JbMusTi tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 26.02.2007, 11:59
  3. Fikirleriniz : dell inspiron 6400 dual core Notebook
    burak82_usa tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 20
    Son Mesaj: 05.02.2007, 11:02
  4. dell inspiron 6400
    akaman tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 12.11.2006, 16:33
  5. acer aspire 5634WLMI mi dell inspiron 6400 mü