hard disk bicimlendirme nasil ? - Sayfa 2
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 - 20 arası sonuçlar
    yaptim ama olmadi ne yapcam ben simdi ya

Şimdi yeni aldığın diski taktın, ilk diski kullanmayacak mısın?

hayir kullanmiyacam simdi bölebildim ama hata verdi diyor müsteri hizmetlerine basvurunuz.laptop gozunu seveyim ya baska bise demiyorm bu saatte

4. Varsayılan
    Alınan yeni hard *** bilgisayara bağlanır, ikinci bir hard disk olarak. Bunu yaparken yeni hard disk jumper ayarlarından slave olarak ayarlanması gerekir. Bilgisayar açılduktan sonra yeni hard diski görüyorsa iş tamam sayılır. Oradan mous sağ tuş menüsünden biçimlendir dersin. Bu kadar.

Arkadaş diğer harddiskini çıkarmış yerine yenisini takmış anladığım kadarıyla ve eski hardiskinde olanlarıda yenisine yedeklemek istiyor yapacağı iş basit ama uzun yolu seçmiş bence şimdilik arkadaş tam yapamadığı için önce yeni harddiskini taksın eskisini çıkarsın,eskisinden çıkardığı ide ve elektrik kablolarını yenisinin yerine taksın sonra cd-rom'una xp cd sini takıp bilgisayar başlattığında del tuşuna basarak boot bölümünden 1. olanı cdromunu göstersin daha sonra exit/save yaparak bilgisayarın yeniden başlatsın sonra xp yi yüklemek için bir tuşa basın yazısı çıkıyor.disk bölüm yüklemeleri tamamlanınca tek hardiski görücek zaten bölümü sil deyip daha sonra yeni bir bölüm oluştur derken orada yazan harddisk boyutunu girsin örnek 72000 görür fakat 36000 yazarsa xp otamatik 2ye bölücektir.sonrasını halledeceğini umuyorum...

ya dediginizi anliyorum ben eski hard diskte problem var diye tamamen cilardim yenisini taktim.ama sorun hard diskten deqil sanirim gene pc monitör kapanip aciliyor arada yüklenirken.xpde bir yigin hata verdi.ne yapcam bimiyorum ya.

Alıntı Orijinalini Gönderen: aktuelce
    ya dediginizi anliyorum ben eski hard diskte problem var diye tamamen cilardim yenisini taktim.ama sorun hard diskten deqil sanirim gene pc monitör kapanip aciliyor arada yüklenirken.xpde bir yigin hata verdi.ne yapcam bimiyorum ya.
    arkadaşım anladığım kadarıyla senin disk bölmekten başka sorunların var...burada yardımcı olan arkadaşların dedikleri bu problemini çözmeliydişimdi dürüst ol ve sorun nedir tam olarak açıkla..nie harddisk değiştirdin?bozuk sandıysan eminmiydin bozuk olduğundan...falan filan..bilgisayar ne gibi hataları ne gibi işlemler yaparken veriyor...bla bla bla ....

BEN BİLGİSAYARİMDAKİ SORUNU TAM OLARAK ANLATİYORUM ARKADASLAR HEMDE OLDUGU GİBİ

iLK BASLARDA HERSEY NORMALDİ SONRA BİLGİSAYAR GEC ACİLİYOR OLDU SONRA UZUN BEKLEYİSLER OLDU.BENDE VİRÜS VARDİR DİYE TARAMADİK DELİK BİRAKMADİM.AMA VİRÜS BULAMADİM.SONRA SON CARE FORMAT DEDİM VE FORMAT ATTİM.AMA FORMAT ATARKEN BİRSÜRÜ SORUNLA KARSİLASTİM XP TEKRAR KURMAK İSTEDİM AMA KACKERE HATA VERDİ.TAM KURUCAM SON ASAMADA HEP MAVİ EKRAN GELİYOR VE SİSTEM HATA VERDİ DİYOR BİRDE FORMATLARKEN SÜREKLİ SESLİ BİR SEKİLDE EKRAN KAPANİP ACİLİYOR.YANİ BİR TÜRLÜ SİMDİ XP KURAMADİM.HARD DİSKTEN DEDİM VE YENİ HARD DİSK ALDİM AMA AYNİ SORUN ONDADA VAR ANLAMADİM GİTTİ.SORUN NEDİR CÖZEMİYORUM YA ..SORUNU ANLATABİLDİMMİ?

arkadaşım sorun harddiskte deil sanırım...sen başka parçalarla uğraşcaksın..
    sırasıyla parçalarn sağlam olup olmadığını kontrol et
    ram
    güç kaynağı
    ekran kartı
    özelliklede anakartta bi sorun var gibi gözüküyor...
    bu parçaların sağlam olduğundan eminsen bide yükleme yaptığın cd nin sağlam olup olmamasına bak... :wink:
    kolay gelsin..
    ilk aklıma gelen ise ana kartında olabilecek bi sorun bu arada

arkadaşım sorun harddiskte deil sanırım...sen başka parçalarla uğraşcaksın..
    sırasıyla parçalarn sağlam olup olmadığını kontrol et
    ram
    güç kaynağı
    ekran kartı
    özelliklede anakartta bi sorun var gibi gözüküyor...
    bu parçaların sağlam olduğundan eminsen bide yükleme yaptığın cd nin sağlam olup olmamasına bak... :wink:
    kolay gelsin..
    ilk aklıma gelen ise ana kartında olabilecek bi sorun bu arada

Benzer Başlıklar
  1. Bir pc ye iki hard disk

Okaner tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 28.03.2011, 08:10
  2. Disk biçimlendirme sorunu!!!

_berkant_ tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 24.11.2007, 02:58
  3. Hızlı biçimlendirme ile normal biçimlendirme farkı