format atarken 25 haneli şifreyi girin
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Varsayılan format atarken 25 haneli şifreyi girin

iki bilgisayarım var. dell dizüstü aldığımda orijinal xp home sp2 vermişlerdi. o bilgisayarı yeğenim kullanıyor. ben kendi kullandığım masaüstüne formatı bahsettiğim cd ile attım ancak kurulum şifresi istemedi. ekrana herhangi bir şey isteyen yazıda gelmedi. (daha önce dizüstüne format attığımda istemişti) şimdi aktifleştirme için 30 gün kaldı diye uyarı veriyor. aynı xp yi 2 farklı bilgisayar kurabilir miyim. bana yardımcı olur musunuz? şimdiden teşekkürler ops:

2. Varsayılan

evet kurabilirsin yanlız microsoftu arıyosun daha sonra sana etkınlestırme sıfresını verıcek.Orada zaten telefon numarasını verır ara oda sana ucretsız bi telefon numarası vercek ordan temin edebilirsin.

Kolay gelsin :wink:

Bilgisayarla birlikte gelen işletim sistemini başka bilgisayara kuramazsın. Çünkü o işletim sistemi sadece birlikte geldiği bilgisayarda kullanılmak üzere lisanslanmıştır. Yeni bir Windows paket sürümü (OEM) satın alırsan satın aldığın bu paket kişisel lisanslı olduğu için herhangi bir bilgisayara yükleyebilirsin. Dikkat etmen gereken tek şey bu işletim sistemini başka bir bilgisayara yüklerken eski bilgisayardan kaldırman. Aynı işletim sistemini birden fazla bilgisayarda kullanabilmek için toplu lisans alman gerekir. Bu lisanslar tek tek alınan lisanslara kıyasla indirimlidir.
    Orijinal bir Windows satın alıp bilgisayarına kurduğunda, daha sonraki her formatlı kuruluşta senden etkinleştirme isteyecektir. Bu işlem kısa sürdüğü için Microsoft bunun can sıkıcı bir durum olmadığını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

1. xp format atarken hata veriyor
    B_SEC tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 20.04.2011, 07:23
  2. format atarken klasör kurtarmak
    BwT tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 25.02.2010, 15:49
  3. format atarken elektirik kesildi!!
    admiral_alican tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 15