CHKDSK /f işlemi takıldı... Sürekli doğrulama yapıyor :S - Sayfa 3
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
19 sonuçtan 11 - 15 arası sonuçlar

Beyler harbi aynen katılıyorum.Nasıl gider bu illet.Ufffff

çözümlerin hiçbiri işe yaramadı... üzgünüm..

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Alıntı Orijinalini Gönderen: CrazyShark
    çözümlerin hiçbiri işe yaramadı... üzgünüm..
    Sevgili dostum mikrosoft demiş ki;

Belirtiler
    Bilgisayarınızı kapattığınızda, yeniden başlattığınızda veya başlattığınızda, Chkdsk.exe veya Autochk.exe programı otomatik olarak başlatılabilir ve sabit disklerinizi taramaya başlayabilir. Bu sorun, kullanıcı etkileşimi olmadan oluşur.
    Üste

Neden
    Bu sorun, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşur: • Chkdsk.exe veya Autochk.exe programının Zamanlanmış Görevler'de çalıştırılması zamanlanmıştır.
    • Autochk.exe programını başlangıçta çalıştırmak üzere bir Windows kayıt defteri ayarı belirlenmiştir.
    • Sabit diskiniz bozuktur ve onarılması gerekmektedir.

Yöntem 1: Chkdsk.exe veya Autochk.exe programını Zamanlanmış Görevler'den kaldırma
    Chkdsk.exe veya Autochk.exe programını Zamanlanmış Görevler özelliğindeki zamanlanmış görevler listesinden kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin. 1. Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ın üzerine gelin, Donatılar'ın üzerine gelin, Sistem Araçları'nın üzerine gelin ve sonra da Zamanlanmış Görevler'i tıklatın.
    2. Zamanlanmış görevler listesinde Chkdsk veya Autochk öğesini tıklatın.
    3. Klasör Görevleri altında, Bu öğeyi sil'i tıklatın.
    senin sorunun bu olduğunu sanmıyorum ama kontrol etmekte fayada var..

Yöntem 2: Session Manager kayıt defteri girdisini denetleme
    Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilirsiniz. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunları çözebileceğiniz konusunda garanti vermez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır. Aşağıdaki adımları izleyin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın: 1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\BootExecute
    3. Düzen menüsünde, Değiştir'i tıklatın.
    4. autocheck autochk * yazın ve ENTER tuşuna basın.

Yöntem 3: Sabit diskinizin veya dosya sisteminizin bozuk olmadığını doğrulama
    Sabit diskinizin veya dosya sisteminizin bozuk olmadığını doğrulamak için, bilgisayarınızı Windows XP CD-ROM'undan başlatın, Microsoft Kurtarma Konsolu'nu yükleyin ve sonra da chkdsk komut satırı komutunu kullanın.

Not Bilgisayarınızı Microsoft Windows XP CD-ROM'undan başlatmak için, CD-ROM veya DVD-ROM sürücünüz bunu yapacak biçimde yapılandırılmış olmalıdır. Bilgisayarınızı CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsünden başlatılacak biçimde yapılandırmak hakkında bilgi için, bilgisayarınızla gelen belgelere bakın veya bilgisayar üreticisine başvurun.

Önemli Microsoft, yalnızca deneyimli kullanıcıların veya yöneticilerin Kurtarma Konsolu'nu kullanmasını önerir. Kurtarma Konsolu'nu kullanabilmeniz için, Yönetici parolasını bilmeniz gerekir. Chkdsk komut satırı komutunu kullanarak bozuk bir sabit diski denetleme ve onarma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
    314058 (http://support.microsoft.com/kb/314058/) Windows XP Kurtarma Konsolu'nun Açıklaması
    307654 (http://support.microsoft.com/kb/307654/) Windows XP'de Kurtarma Konsolu nasıl yüklenir ve kullanılır
    Not Chkdsk.exe programı sabit diskinize erişilemediğini bildirirse, bir donanım hatası olabilir. Tüm kablo bağlantılarını ve sabit diskinizdeki anahtar ayarlarını denetleyin. Daha fazla yardım için bilgisayar onarım uzmanına veya bilgisayarınızın üreticisine başvurun.

Chkdsk.exe programı tüm sabit disk sorunlarını gideremediğini bildirirse, dosya sisteminiz veya Ana Önyükleme Kaydı (MBR) bozuk ya da erişilemez olabilir. Fixmbr ve fixboot gibi uygun Kurtarma Konsolu komutlarını deneyin, bir veri kurtarma hizmetine başvurun veya sabit diskinizin bölümlerini yeniden oluşturup biçimlendirin.

Önemli Daha fazla yardım için, bilgisayar üreticinize veya bir Microsoft Ürün Destek Hizmetleri uzmanına başvurun.

açıklamalar doğrultusunda bir kurcalayın derim.

sonucu bizimle paylaşırsınız..

iyi günler..

deniyorum..umarım işe yarar

dostum BootExecute satırında o verdiğin komut yazılıydı; onu sildim, sorun geçti...
    teşekkürler..

Benzer Başlıklar

1. LimeWire sürekli upload yapıyor....
    FATAL1TYs tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 23.09.2006, 14:50
  2. DAP ile yüklediğim 2 gb lik dosya %99.9 da takıldı..
    Netomer tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.07.2006, 14:43
  3. bilgisayarım sürekli kapanırken program sonlandırma yapıyor
    hades001 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 02.08.2004, 12:11
  4. Yanıt: 13
    Son Mesaj: 17.01.2004, 23:19
  5. Winede kafama birşey takıldı ?
    emreka tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 4