Harici Sabit Disk'ten Veri Kurtarma...
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
18 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    essoloube Misafir

Varsayılan Harici Sabit Disk'ten Veri Kurtarma...

Yaklaşık 1.5 ay önce 250 GB WesternDigital harici Sabit Disk aldım ve sanırım bir voltaj yükselmesi sonucu alet çalışmamakta. Alet açılıyor ancak önündeki ışık durmadan yanıp sönüyor (ki yanık kalması lazım).
    Neyse sonuç olarak teknik servis'in internet sitesinde öğrendiğim kadarıyla kendilerine ulaştırılan sabit disk'leri veri kurtarma işlemlerine girişmeden direkt olarak aleti çalışmaya hazır duruma getirmeye çalışıyorlarmış ki bu sırada da veri kayıpları olurmuş. Ancak yine Western Digital firmasının internet sitelerinden edindiğim bilgi üzerine belirli anlaşmalı firmalar üzerinden veri kurtarma işlemleri ürünün garanti kapsamını bozmayacak şekilde yapılabiliyormuş.
    Ben Almanya'da yaşıyorum ancak ürünü Türkiye'den almıştım. Sorum şu acaba bunu Trükiye'de bir teknik servise göstereyim mi (çünkü yakın zamanda Türkiye'ye geri döneceğim), yoksa burada mı halletmeye çalışayım. Bunu sormamın sebebi sabit disk'in içerisinde yaklaşık 140 GB'lık emek verdiğim bir arşivimin olması ve bunları kaybetmek istememem. Ne tavsiye edersiniz?

Işığın sürekli yanıp sönmesi işletim sistemi ile donanımsal olarak bir iletişime gecememiş olmasından kaynaklanıyor olabilir.Başka bir sisteme takıp denedinizmi? Türkiyeden aldıysanız aldıgınız yeri arayıp probleminizi bildiriniz.Eğerki buraya getirmeniz gerekir,ancak o şekilde ilgilenebiliriz derlerse o zaman buraya getirip burdaki ilgili servis noktasından probleminizi çözmeye çalışınız.aksi takdirde özel teknik servislere gitmenizi tavsiye etmiyorum,ürün garanti dışı kalabilir.Ancak Almanya dada ilgili firmanın teknik servisi varsa ilk önce bir oraya göstermeniz ve onların yönlendirmesiyle Türkiyedeki firmaya basvurmanızı öneririm.Kolay Gelsin..

essoloube Misafir

Diğer firmalar dediğim zaten servisin önderdiği bir firmaydı ancak bugünkü telefon görüşmesinden sonra bu veri kurtarma işleminin yaklaşık bana maliyeti 90€ diagnostic içn 2000€'da kurtarma içn alacakların söylediler. Tabi adamlar benim durumumla 100. kattan aşağı düşmüş bir sabit disk'in durumunu eş değer tutuyorlar ve ortaya böyle ilginç rakamlar meydana geliyor.
    Ürünü arkadaşımın bilgisayarında farklı kablolarla birlikte denedim (onda da aynı sabit disk bulunmakta) ancak dediğim gibi sonuç yine aynı.
    Tahminimce anlık bir voltaj yükselmesi sebebiyle sabit diskte bir problem oluşması yönünde. Ancak bu voltaj yükselmesi sanıyorum ki sabit disk'in içerisinde değil anca bağlantı noktalarında bir zarar oluşturabilir, o yüzden Türkiye'deki teknik servisle bir irtibata geçip halletmeye çalışacağım.

arkadasın dedıgının aynısı benım HDD oldu tatıle gıtmıstım guzelce kullandım HDD ewe geldım ve pc bagladım calısmadı dedım belkı bır problem wardır bılgısayarımda hadı dedım laptop'a baglayım ondada aynı tepkıyı verıyor ısık yanıp yanıp sönuyor ne yapacagımı bılmıyorum 250 Gb alanda 200 gb cok cok ozel foto,film,programlarım wardı onlaramı uzulyeım gecen sene 200 YTL para verdım ona mı uzuleyım bana yardım edebılcek bırısı warmı? ılk defa bu kadar sınırlı ve caresızım lutfen acıl yardım

Forumda arama yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz
    From " bugman "
    Kolay Gelsin...

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 20
    Son Mesaj: 01.03.2010, 15:13
  2. Harici Sabit Disk
    selfishgen tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 23.02.2006, 19:48
  3. Veri Kurtarma
    Webustad tarafından Donanım forumunda