Hp pavilion laptopa format?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan Hp pavilion laptopa format?
    hp pavilion marka laptopuma nasıl format atabilirim ya da format benzeri bir işlem yapabilirim ve onu tekrar nasıl kurabilirim?

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir
    Varsayılan Re: Hp pavilion laptopa format?
    Alıntı Orijinalini Gönderen: nkcoskun
    hp pavilion marka laptopuma nasıl format atabilirim ya da format benzeri bir işlem yapabilirim ve onu tekrar nasıl kurabilirim?
    Merhaba

Açılış sırasında HP logosu çıktığı sırada F11 tuşuna basın, sonra karşınıza çıkan yönergeleri izleyin hepsi bu..

iyi günler..

yardım için teşekkürler.anladığım kadarıyla bu işlem sony vaio daki format sistemiyle aynı yanılmıyorsam?

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir
    Alıntı Orijinalini Gönderen: nkcoskun
    yardım için teşekkürler.anladığım kadarıyla bu işlem sony vaio daki format sistemiyle aynı yanılmıyorsam?
    Evet genelde notebooklar birbirine benziyorlar bu konuda. Size önerim sistemi yeniden yükledikten sonra muhakkak Recovery CD si hazırlayın, çünkü eğer HDD'de image alınan kurtarma bölümü zarar görürse ilk anlattığım şekilde format atmak imkansız hale geliyor.

iyi günler..

geçen hafta yaptım bu işi.ancak bilgisayarımdan hiçbirşey silmedi.ve tersine yeni bi xp sistem yükleyip bana geri verdi.arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla bilgisayarda ne var ne yoksa silip ilk alındığı günki gibi geri veriyomuş,bunu nasıl yapabilirim?

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    From 010101 World
    Benim paviliona masaüstü bilgisayara nasıl format atılıyorsa o şekilde attım formatı orjianal xp cdsi ile. Formattan önce HP nin sitesinden tüm driverları indirdikten sonra F2 ile biosa girip açılışı cd den yapacak şekilde ayarladım, attım formatımı. Tabi sizinde elinizde XP CD niz yok galiba neden vermiyorlarsa bi anlam vermiş değilim...

ben de onun şaşkınlığı içerisindeyim zaten.bi zahmet vermediler cdyi.peki ne yapabilirim?

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Izmir
    şöyle ki, f11 yaptıktan sonra advanced options diyerek, destructive recovery'yi seçmelisiniz.
    Kolay gelsin.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    From 010101 World
    benim avantajım elimde orjinal başka bir xp cd sinin olmasıydı elinizdeki cd lerle kurulum yapmayı bende bilmiyorum açıklayan olursa benimde bir bilgim olur ama home edition kurmam ben buna zaten hp nin kendisinin oluşturduğu image bölümü kaldırdım herhalde öğrensemde yapamam artık..

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir
    Alıntı Orijinalini Gönderen: gkhans Mesajı Görüntüle
    Benim paviliona masaüstü bilgisayara nasıl format atılıyorsa o şekilde attım formatı orjianal xp cdsi ile. Formattan önce HP nin sitesinden tüm driverları indirdikten sonra F2 ile biosa girip açılışı cd den yapacak şekilde ayarladım, attım formatımı. Tabi sizinde elinizde XP CD niz yok galiba neden vermiyorlarsa bi anlam vermiş değilim...
    Alıntı Orijinalini Gönderen: nkcoskun Mesajı Görüntüle
    ben de onun şaşkınlığı içerisindeyim zaten.bi zahmet vermediler cdyi.peki ne yapabilirim?
    Merhaba

Yaklaşık bir yıldır küresel notebook şirketleri işletim sistemi Cd si vermiyor. Onun yerine HDD'ye tüm sürücüleriniz de içerisine gömülü olarak image şeklinde veriyor. Sizler istediğiniz anda o image kısmını 2 DVD'ye yazdırabilirsiniz. Ve daha sonra da o DVD'ler yardımı ile kurtarma yapabilirsiniz. Hem sürücü yükleme derdi de yok. Bu uygulamanın nedeni korsan işletim sistemi ile mücadele sanıyorum ki.

iyi günler..

Benzer Başlıklar
  1. Hp Pavilion dv5000 format atmak??

o_cilek tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 23.12.2010, 10:44
  2. Lcd monitörü laptopa bağlamak

ozirus tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 25.09.2006, 22:41
  3. hp PAVILION DV5157EA mu? hp PAVILION DV5158EA mu?

zodiaconline tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 03.08.2006, 01:06
  4. Arkadaşlar şu laptopa bi bakar mısınız?

kinoxybird tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 23.03.2005, 18:21
  5. laptopa format nasıl atıır..

eserkose tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 18.02.2005, 13:34