HDD bölüm adı değiştirme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar

Varsayılan HDD bölüm adı değiştirme

vista yükledikten sonra xp'ye geri döndüm. ama yüklerken c'yi silerek yükledim. tabi bu durumda C D oldu, D de C olarak görünüyo. veri kaybetmeden bölümleri tekrar eski hallerine geri döndürebilir miyim? yoksa yine format mı gerekecek?

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR

Bilgisayarıma sağ tıkla/yönet/disk yönetimi seç/burdan ilgili sürücülerin üstüne gel ve sağ tıkla sürücü harfi ve yolunu değiştiri seç.Ardından istediğin sürücünün ismini değiştimek için senden onay isteyecek bunuda onayladıktan sonra sürücülerinin isimleri istediğin dizilime gelecektir.Yanlız C ve D'yi sürücü isimlerini değiştirirken birinden birini seç ilkönce onun adını misali örnek D'yi ben ilk F yapıyorum sonra C bölümü D olacağı için D ismi boşa çıktı şuan sonra C üstüne sağ tık adını ve yolunu değiştiri seç ordan D'yi seç onayla.Bu işlemi diğer sürücün içinde yapabilirsin örnek verdim ki daha net anlayasın umarım karışık gelmez aslında gayet açık...8)
    Eğer sistemin yani xp^nin kurulu olduğu diskin adı değiştirilez gibi bir uyarı alırsan format ve yeniden bölümleme kesin çare olur.Ama bu işi halledebilecek bir yazılım biliyordum ismi aklımda değil...
    En son SkyWalker4u tarafından düzenlenmiştir: 14.03.2007 00:28

Benzer Başlıklar

1. postal 2 de bi bölüm
    sameducer tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 20.08.2010, 01:53
  2. BIOS'tan HDD Bölüm adı değiştirme
    parakeet tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 13.03.2007, 23:20
  3. F.E.A.R ilk bölüm
    ozand_313_lebron tarafından Oyunlar forumunda