Anakart jumper ayarları - Sayfa 2
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
16 sonuçtan 6 - 10 arası sonuçlar

Hiç Azza 845S-AV anakart jumper ayarı yapan olmadı mı? Veya kullanan varsa ne marka Ram kullandı acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Alıntı Orijinalini Gönderen: Pelinsu Mesajı Görüntüle
    kasanın power'ine bastığım zaman anakartın üstündeki kırmızı ışık yanıyor ve farenin de ışığı yanıyor. flopy diskin ışığıda sürekli yanıyor. hem sistemin hemde işlemcinin fanları da çalışıyor.
    Merhaba

Eğer bu söylediğiniz şekilde oluyor ise bana kalırsa muhakkak kullanmaya çalıştığınız donanımlardan biri arızalı gözüküyor. Normal şartlar altında böyle durumlarda anakart bir kaç uyarı sesi çıkarması lazım.Böyle sesler duymuyor musunuz?

Size önerim ekran kartınızı ve RAM lerinizi başka bilgisayarda denemeye çalışlın.

iyi günler..
    Tekrar Merhaba PCnet = )

Eğer bu söylediğiniz şekilde oluyor ise bana kalırsa muhakkak kullanmaya çalıştığınız donanımlardan biri arızalı gözüküyor. Normal şartlar altında böyle durumlarda anakart bir kaç uyarı sesi çıkarması lazım.Böyle sesler duymuyor musunuz?
    Hayır speaker taktığım halde yenilme uyarısı olur. İlk pc açıldığı zaman "Dııt" der yaa işte malesef bu ses yok. Sistemi başlatıyorum. Sadece lambası ve fan çalışıyor. Ram'i, ekran kartını ve işlemciyi ellediğimde herhangi bir ısınma yok. Hepsi soğuk

Merhabalar;
    Sistem hiç başlamdığına göre ya ram yada bıos'ta bir sorun vardır muhtemelen.Birden fazla ram kullnıyorsan ram'lerden biri arıza olma ihtimaline karşı ram'leri tek tek takarak başlatmayı dene bakalım ne olacak.

Kolay gelsin.

WRCMerhabalar;
    Sistem hiç başlamdığına göre ya ram yada bıos'ta bir sorun vardır muhtemelen.Birden fazla ram kullnıyorsan ram'lerden biri arıza olma ihtimaline karşı ram'leri tek tek takarak başlatmayı dene bakalım ne olacak.

Kolay gelsin.
    Tek ram kullanıyorum. Onu da yeni aldım zaten. Galiba ram anakrtla uyumsuz. Geri vereceğim ram i. İlerleyen zamanlarda başka marka bir ramle denemek istiyorum.

Benzer Başlıklar

1. Jumper ayarları...
    digisimone tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 17.04.2007, 23:16
  2. Jumper Ayarları
    Asenel_18 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 13.05.2005, 21:38
  3. jumper ayarları
    badboy87 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3