modem şifre değiştirme
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan modem şifre değiştirme

arkadaşlar surecom adsl modemim var. bilgisayarımı açtığımda internete kendisi bağlanmış oluyor ben hiçbir şekilde bağlantı yapmıyorum. bugün bilgisayarımla oynamışlar ve şifre yanlış diyor telekomun sayfasına bağlanıyor. oradan düzeltip şifre sıfırladım ancak bilgisayardan düzeltemediğim için hata devam ediyor. masaüstünde simge de yok şifreyi ve kullanıcı adımı nerden nasıl değiştirebilirim ?

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul

http://www.ttnet.net.tr/adslkota.htm

sayfasına giris yaparak sifrenizi degistirebilirsniz daha sonra sanırım usb modem ile baglanıyorsunuz dsl baglantısına tıklayarak kullanıcı adı ve yeni sifrenizi yazın baglanacaktır.

bağlantıya tıkladığımda şifre ile ilgili bir yer çıkmıyor. o adresten zaten değiştirdim şifremi. masaüstünde simgesi yok normal diğer modemler gibi olsa yapacaktım ama direk bağlanıyor usb.

Varsayılan modem

arkadaşım o siteye girince adres çubuğuna 192.168.5.2 yada 10.0.0.1 yaz modemin içine gir ve telekomdan sana vermiş oldukları modem bilgisi kağıdı eline al sonra orada istenen bilgilere göre hareket et yani ttnet bilgilerini ve şifreyi gir eğer en başta karşına bir pencere çıkarsa kullanıcı adına ve şifre kısmına admin yaz...sonra bilgileri girdikten sonra bilgisayarını kapat ve tekrar aç zaten son işlemde senden isteyecektir bilgisayarı kapatmanı...

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul

modeminizin usb mi ethernet mi oldugundan emin olunuz modem marka modelini yazarsanız yardımcı oluruz.
    soyleki , ethernet modem ise flash bellege ayarlar kaydedilir ve modem elektrik aldıgında otomatik olarak internete erisim saglanır.
    flash taki ayarları degistirmek icin (marka/model farklılık gosterir)

192.168.1.1
    192.168.1.2

10.0.0.1

ie adres satırına yazıp enterlayiniz kullanıcı adi ve sifre yine her marka icin farklıdır girerek konfigurasyonlardan sifrenizi degistirip kaydedip modemi reboot ediniz.

bazi admin girisleri bu sekildedir

marka kullanıcı adı şifre

----------- ----------- ------
    Apache root root
    Aztech admin admin
    Datron admin admin
    u.s robotics admin admin
    link sys admin admin
    zoom admin zoomadsl
    mercury bos bos
    xyxel admin 1234

Benzer Başlıklar