bilgisayarım kendi kendine kapanıp açılıyor, acil yardım lütfen:(
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    cafertaflan Misafir
    Varsayılan bilgisayarım kendi kendine kapanıp açılıyor, acil yardım lütfen:(
    bilgisayar ne iş yaparsam yapayım kendi kendine reset atıyor.
    internete giriyorum resetliyor, oyun açıyorum resetliyor, solitaire oynuyorum resetliyor, msn açıyorum resetliyor.
    bilgisayarı ilk açtığımda bile daha oturum açılmadan resetliyor. 5 kere üstüste resetlediği bile oluyor.hiç dokunmuyorum yinede resetliyor.
    reset sonunda bilgisayar açıldığında her zaman hata veriyor(sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı)
    bazende reset atmıyor ama '' windows xp oluşan bir hatadan dolayı kapatıldı...'' vesaire vesaire şeklinde mavi ekranda bi hata veriyor.
    2 kere format attım virüs ve trojan sorunu yok.( yalnız xp yi yüklerken 3 kere hata verdi. yükleyemedim.kapattım bilgisayarı. sabah tekrar denedim oldu. hata vermeden kurdum pc yi)
    işlemci sıcaklığı normal ( 49 derece)
    donanımda 1 gr toz yok. dün temizledim.
    bios ta sorun yok. sıfırladım.
    işlemci fanı çalışıyor.

2. Varsayılan
    Başka bir XP cd si sorununu çözecektir bence. (Belki)
    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD X2 6000+ 3.0GHz, ASUS nVidia 8600GT 512MB, 2x1GB 1066MHz DDR2 Corsair Dominator, 80GB WD + 400GB WD HDD, CoolerMaster eXtreme 600W, Philips 22'' 220AW8FS WideScreen, Philips DVDRW DL 16x, Philips SHP2500 Headphone.

psu'da sorun olabilir deneme imkanınız var ise; başka bir psu ile denemelisiniz. sorun sıcaklık gibi görünüyor.

kolay gelsin...
    ıntel 4930k-corsaır h100-asus rampage4 extreme-gskıll tridentx 2x8 2400mhz-asus gtx970strix-6tb wd-samsung evo 250gb-corsaır 760T-sync kazemaster-enermax revo 1050watt-aoc i2757fm-samsung sa27950d-logıtech z5500-Z906-creative ZXR-Cyboryg v7-strıke7-logıtech g930 -cyborg mmo7-razer mamba 4g

1.cisi Başka CD ile denemen.2.cisi psu kaç W ve donanım özelliklerini yazarmısın.

Sorun CD 'le alakalı olabilir.Korsan ise korsan xp 'lerde bazılarında eksik dosya kopyalanıyor.Kurulumda şu dosya eksik gibi hata çıkması gerekiyor bu konu söz konusuysa.
    ugur1989 Olarak başladım..always_First olarak yola devam..

5. Varsayılan
    PowerSupply ile alakalı olabilirmi ?
    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD X2 6000+ 3.0GHz, ASUS nVidia 8600GT 512MB, 2x1GB 1066MHz DDR2 Corsair Dominator, 80GB WD + 400GB WD HDD, CoolerMaster eXtreme 600W, Philips 22'' 220AW8FS WideScreen, Philips DVDRW DL 16x, Philips SHP2500 Headphone.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    NYCity Reb4ck
    Alıntı Orijinalini Gönderen: cafertaflan Mesajı Görüntüle
    donanımda 1 gr toz yok. dün temizledim.
    Iste burada koptum.

Oncelikle selam,

Donanimlar hassas parcalardir ve toz kapmasi halinde silindiginde titiz bi sekilde olmasi gerekir. Nemli, Islak bir bezle siliyorsaniz iste sorun olan burasidir. Donanimin tozlari temizlenmez fan tozu temizlenir. Sakin sakin dalginliga gelir chipset pin ya da kapasitorlere cok kotu sekilde zarar verirsin.

Bir ihtimal PSU(Guc kaynagi)nda olabilir. Egerki donanima yeterli sekilde elektrik hele ki ekran kartina gitmiyorsa *** *** bilgisayar kendini resetler.

Bir ihtimal daha driverlerin dogru yuklenememesidir. Kesin sorun ordadir. Donanimini kontrol etmeni oneriyorum.

Son olarak, duzgun bir format at sorunsuz bir sekilde. Ozaman driverini duzgun bir sekilde yukle ve eskisi gibi hata veriyormu kontrol et.

Kolay gelsiN!

Not: egerki kafaniza takilan sormak istediginiz bir sorun olursa ozel mesaj ile size yardimci olmaya calisabilirim.

başka cd den kur bence.

8. Varsayılan
    Alıntı Orijinalini Gönderen: JavaLava Mesajı Görüntüle
    PowerSupply ile alakalı olabilirmi ?
    fazla etki etmez ama aşırı ısınıyor ise yapar
    ama sizin sorun yazılımsal gibi gösteriyor ilkönce başka bir cd ile format atın sonra bakarız

cafertaflan Misafir
    arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler
    nemli bezle donanım temizlenmeyeceğini biliyorum. temiz bi diş fırçasıyla hafif dokunuşlarla donanım temizlenebilir.
    öncelikle psu değişimini deneyeceğim.
    format atmak en son çözüm çünkü pc ye 2 kere format attım. hiç format atmadan önce bu sorunu yapıyordu zaten(kendi kendini resetlediği için formatladım zaten).
    ben hdd den şüpheleniyorum acaba hdd ile alakalı bi sorun olabilirmi? çünkü format atarken sata hdd mi tanıtamadım ve bozulduğunu düşünüyorum. acaba ide hdd de bozulmuş olabilirmi diyorum ben.
    cpu:2.4ghz
    hdd:60gb 7200rpm (ide)
    ekran kartı:128mb
    ram:256*2(512)
    En son cafertaflan tarafından düzenlenmiştir: 10.08.2007 15:30

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    bursa türkiye
    arkadaşımm bilgisayarına format atman yeterli olucaktır.
    BAŞARILAR.

Benzer Başlıklar
  1. ie çıldırdı,kendi kendine yardım sayfası açılıyor

ZACMAN tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 18.01.2010, 21:48
  2. bilgisayarım kendi kendine açılıyor

flipflop tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 15.06.2007, 08:04
  3. Bilgisayarım Kendinden Açılıyor...Acil Yardım

dt1985 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 10.02.2007, 14:43
  4. Bilgisayarım Kendi Kendine Açılıyor...

odilya tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 07.01.2007, 13:44
  5. cd rom kendi kendine açılıyor

aytaccici tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 27.05.2005, 14:26