bilgisayarı açma-kapama programı lazım !!!
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
12 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Exclamation bilgisayarı açma-kapama programı lazım !!!
    arkadaşlar bilgisayarı istedigim saatte açabilmem için program varmı ? benim bil. power tuşu bozuk galiba yarım saatte ancak açabiliyorum : çok lazım yardımcı olursanız sevinirim.....

Auto Power-on & Shut-down programı

BIOS'ta bir kaç ayarla bilgisayarınızı klavye ya da fare ile başlatabilirsiniz. BIOS ’a girmek için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır. BIOS da ’INTEGRATED PERIPHERALS’ bölümüne girin ve ’Power On Function’ ayarını bulun. Burada genel olarak ’Button Only’ seçeneği seçilidir. Bu kısmı ’Mouse Right’ yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır. Bir diğer alternatif olarak ise bu bölümü ’Password’ olarak ayarlarsanız ’KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi bir parola ile bilgisayarınızı açabilirsiniz.

Chip Dergisi Şubat 2007 sayısından alıntıdır..

Talking
    Alıntı Orijinalini Gönderen: turuncu_yesil Mesajı Görüntüle
    BIOS'ta bir kaç ayarla bilgisayarınızı klavye ya da fare ile başlatabilirsiniz. BIOS ’a girmek için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır. BIOS da ’INTEGRATED PERIPHERALS’ bölümüne girin ve ’Power On Function’ ayarını bulun. Burada genel olarak ’Button Only’ seçeneği seçilidir. Bu kısmı ’Mouse Right’ yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır. Bir diğer alternatif olarak ise bu bölümü ’Password’ olarak ayarlarsanız ’KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi bir parola ile bilgisayarınızı açabilirsiniz.

arkadaşım ben ''power on function '' ayarını bi türlü bulamadım. anakartım gigabyte GA-K8NS . BIOS da ’INTEGRATED PERIPHERALS’ bölümüne girdim fakat ’Power On Function’ ayarını bulamadım gitti. bunu anlatabilirmisiniz o ayarı nasıl bulabilirim. çok lazım bu çünkü. ( bilgisayar açma kapama düğmesi çogu zaman çalışmıyorda )

Benzer Başlıklar
  1. CD-ROM açma kapama kısayolu

digiman tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 22
    Son Mesaj: 05.06.2012, 23:03
  2. bilgisayarı hızlı açma kapama

hasanyigitcolak tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 16.08.2008, 00:06
  3. xp açma kapama kitleniyor

xfree tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5