disk sıkıştırma nedir??
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
14 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan disk sıkıştırma nedir??
    Arkadaşlar ben disk sıkıştırma işlemi yaptım fakat ne oldugunu çok iyi bilmiyorum
    İşlemden sonra sıkıştırılan dünya kadar veride şu değişiklik oldu... Veri ismi mavi renkle yazılı olarak çıktı karşıma.. Ve virüs taraması yaptıgımda bunlar taranmıyo sanırım
    Bilgi verirseniz sevinirim

Disk sıkıştırma öncesi bir tarihe Sistem Geri Yükleme yapın, disk sıkıştırma özelliğini pek güvenipte kullanmayın..

Disk sıkıştırma yapınca harddiskinizdeki dosyalar bir miktar sıkıştırılır ve harddiskinizde bir miktar yer açılır.Yer darlığı çekiyorsanız iyi birşey ama performansı düşürür o yüzden eski bir bilgisayarınız varsa tavsiye etmem.Mavi gözükmelerine gelinceyse o windows özelliği.Sıkıştırılan dosyalar ayırt edilsin diye mavi renkle gösteriyor.Klasör seçeneklerinden bu ayarıda değiştirebilirsiniz.Son olarakta sıkıştırılan dosyalar virüs taramasından geçer.En azından Norton'da öyleydi

O tarihten sonra önemli değişikliklerim var bilgisayarda, sistem geri yükleme yapamam.. Disk sıkıştırma işlemini eski haline döndürmem imkansız mı?? Ya da bi zararı, dezavantajı var mı sıkıştırmanın??
    Ve aslında harddiskim yeteri,nce geniş yani gerek yoktu bu işe

Gerek yoksa hiç kullanmayın. Sıkıştırılmış dosyanın üzerine Sağ tuş | Özellikler | Gelişmiş kısmından sıkıştırma işlemini kaldırabilirsiniz.

Benzer Başlıklar
  1. hard disk sıkıştırma!

neoki tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 01.02.2012, 20:31
  2. disk knight 4 nedir?

mehmet5324 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.11.2007, 10:34
  3. PC Başlarken Disk Analizi Yapıyor Sebebi Nedir?

fatih5466 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 13.02.2007, 21:15
  4. sanal sabit disk nedir?

FaRCoN tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 11.02.2007, 18:51