PC Hiç Açılmıyor
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
7 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan PC Hiç Açılmıyor

Ya arkadaşlar bilgisayarım hiç açılmıyor.Donanımsal birşey olduğunu biliyorum ama sorun nerde bilmiyorum.

Bilgisayar güç düğmesine basınca öndeki kırmızı lambaları yanıyor sürekli ekran da ise kırmızı lamba yanıp sönüyor.Ekran hiç açılmıyor ama problem ekran ya da ekran kartında değil.

Anakartın yanmış oldundan şüpheleniyorum çünkü en son açıldığında bios a girip işlemci ayarlarına girdim ve orada SMART kelimesiyle başlayan bir cümle vardı.Disabled yazıyordu ben onu bir ısı derecesiyle değiştirdim.Sonra biosu kaydedip çıktım ama ondan sonra hiç açılmadı biosuda sıfırladım sonuç aynı.

Birde işlemci fanını temizlemiştim 2-3 ay önce.Termal macunu çok sürünce işlem gücü 2.66 ghz olan işlemcimin 3.32ghz ye çıktığını gördüm.Bunlada bir alakası olabilir mi bilmiyorum.

Uzun lafın kısası işlemci mi yoksa anakart mı yandı?

2. Varsayılan

evet sen anakartının üzerine soğuk su iç iyi gelir....

3. Varsayılan

anakart yanmışsa , diğer donanımlara da zarar vermiş olma şansı yüksek...
    Bilgisayarı bir amaç değil, araç olarak görün.İnsanlığınızı unutmayın...(Pcnet Ocak)

Alıntı Orijinalini Gönderen: Hakan456 Mesajı Görüntüle
    Ya arkadaşlar bilgisayarım hiç açılmıyor.Donanımsal birşey olduğunu biliyorum ama sorun nerde bilmiyorum.

Bilgisayar güç düğmesine basınca öndeki kırmızı lambaları yanıyor sürekli ekran da ise kırmızı lamba yanıp sönüyor.Ekran hiç açılmıyor ama problem ekran ya da ekran kartında değil.

Anakartın yanmış oldundan şüpheleniyorum çünkü en son açıldığında bios a girip işlemci ayarlarına girdim ve orada SMART kelimesiyle başlayan bir cümle vardı.Disabled yazıyordu ben onu bir ısı derecesiyle değiştirdim.Sonra biosu kaydedip çıktım ama ondan sonra hiç açılmadı biosuda sıfırladım sonuç aynı.

Birde işlemci fanını temizlemiştim 2-3 ay önce.Termal macunu çok sürünce işlem gücü 2.66 ghz olan işlemcimin 3.32ghz ye çıktığını gördüm.Bunlada bir alakası olabilir mi bilmiyorum.

Uzun lafın kısası işlemci mi yoksa anakart mı yandı?
    suçu hemen anakart'a atmak bence yanlış olur ilk önce işlemciden şüphelenmeniz gerekir. başka bir işlemci ile denedikten sonra anakart'a yönelmelisiniz. sorun anakart'da ise bios şoklamayı denemenizi öneririm belki faydası olabilir. en son ihtimal artık anakart'ı değiştirmek kalıyor.

kolay gelsin...
    coreİ7 980x-color master v8-asus r3e-corsaır domınator gt 3x4gb 2000mhz-asus gtx580 MATRIX-120gb ocz revodrıve-60gb ocz vertex2 ssd-2tb wd-2x1tb wd sata3-1tb wd cb-color master hafx-2x sync kazemaster-enermax1050 watt-27" vx2739wm-asus ms238h lcd - logıtech z5500 5.1-creative x-fi tıtanıum hd- logitech dinivo edge-logıtech g19-cyborg rat9-rat7

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Termal macunu çok sürmekten işlemci frekansı değişmez. Buna başka birşey neden olmuş olmalı, işlemcinize overclock yapılmış bunu bios ayarlarından bilmeden yapmış da olabilirsiniz. Eğer bu sorun nedeniyle işlemcinizi kaybetmediyseniz sorun büyük ihtimalle o ayara takılıp kalan bios ayarlarınızdadır.

iyi günler..

Benzer Başlıklar

1. pc açılmıyor asla açılmıyor
    barni_heyamola tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 15.01.2010, 19:37
  2. Hiç bir şey yok pc açılmıyor
    sexbank tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 15.01.2010, 19:36
  3. xp açılmıyor !
    tarafından Yazılım forumunda