PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
16 sonuçtan 6 - 10 arası sonuçlar

artık usblerin kullanılmadıgı yer yok gıbı.mesela bir aygıta ethernet gırıslı kablo baglamanız gerek ama o aygıtın gırısı usb burada bu donusturucuyu kullanabılırsınız.usb hub lar ise genelde tek giriş 4 çıkıç şeklinde yanı yazıcıyı ornek alalım bunu bır bılgısayar bagladınızda 3 bılgısayardanda ersım yapabılırsınız.tabı baska amaçlıda kullanılır.

Alıntı Orijinalini Gönderen: kilicyildirim Mesajı Görüntüle
    herkese merhaba. acaba ağ bağlantısı olmadan iki tane bilgisayara bir yazıcıyı nasıl bağlarım. bunun için bir bağlantı aracı satılırmı.
    yazıcı tek usb girişli olup girişi kare şeklindedir.
    basit yolu nedir. saygılar.
    Kısacası usb girişli bir yazıcıyı iki bilgisayara parça takarak yada adaptör ile bağlayamazsınız..En ekonomik yada basit yöntemi iki bilgisayar arası kablolu yada kablosuz bir ağ iletişimi kurmak ve yazıcıyı paylaştırmak..Usb hub sadece 1 usb soketine daha fazla aygıt bağlanabilmesini sağlar ve tersi mümkün değildir.usb to ethernet'e gelirsek çalışma mantığı ve sürücü desteği nedeniyle böyle bir dönüştürücü olması mümkün değildir..

Alıntı Orijinalini Gönderen: gokmenardali Mesajı Görüntüle
    artık usblerin kullanılmadıgı yer yok gıbı.mesela bir aygıta ethernet gırıslı kablo baglamanız gerek ama o aygıtın gırısı usb burada bu donusturucuyu kullanabılırsınız.usb hub lar ise genelde tek giriş 4 çıkıç şeklinde yanı yazıcıyı ornek alalım bunu bır bılgısayar bagladınızda 3 bılgısayardanda ersım yapabılırsınız.tabı baska amaçlıda kullanılır.
    Sn gokmenardali bahsettiğiniz seyin herhangi bir tutarlılığı yoktur ve verilen bilgiler yanlıştır.Lütfen yanlış bilgilerle insanların kafasını karıştırmayın...

tam anlayamadım ama şunu sormak istiyorum,, yazıcının arkasına birşey sokacaksınız ve arkasında ikiüç tane usb çıkışı olacak ve ara uzatma kablolarıyla bilgisayardan buraya uzatma yapacağız. böyle bir dağıtıcı yokmu.

ben bildiklerimi yazdım.yukarıdada dedıgım gıbı deneyın dedım bunlar kesın yöntemler degil.bilen arkaaşlar varsa yardımcı olucaktır.

Benzer Başlıklar

1. İnternet ile başka yazıcıya bağlanmak?
    taners61 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 14.06.2010, 09:33
  2. yazıcıya degil dosyaya!
    iap54 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 07.08.2007, 13:05
  3. şu yazıcıya bakarmısınız
    osmanturka tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 31.08.2006, 16:35
  4. USB DEN İKİ TANE YAZICI BAĞLAMAK
    haqan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 24.02.2005, 19:51
  5. 2 tane 512 RAM mi yoksa 1 tane 1024 RAM mi?
    BekoMac tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.04.2004, 23:10