ACER Laptop Format Atma YARDIMM????
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
20 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Unhappy ACER Laptop Format Atma YARDIMM????
    Öncelikle herkese Mrb. ben ACER 5920G ASPİRE kullanıcısıyım
    Ark. ben laptopuma format atmak istiyorum yani vistadan XP ye geçmek ama laptop alırken bana hiç bir driver cd si verilmedi erecovry diye bir sistem var bildigim kadarıyla format atmadan sistemi geri yüklüyomuş..
    Kısacası sizden istedigim yardım şu... ben pc ye format atıp XP geçmek istiyorum ve nasıl yapılır bu konuda hiç bir bilgim yok normal masa üstü pc ile aynımı yapılıyor yoksa daha farklımı.....?
    ŞİMDİ DEN HERKESE TŞK. EDERİM

hiçbir farkı yoktur tek farkı durup dururken lisanssız sistemin olur. bi de xp cd si bulman lazım. tabi driver konusu ise bilgisayarın donanımı çok güncel degilse sorunsuz atlatabilecegin bir ayrıntı

Uzun bi iş ama kısaca anlatayım. Yeni sürümlerde artık eskisi gibi ürün kurtarma cd si veya Xp cd si verilmiyor D sürücüsü icerisine bu dosyalar atılıyor tekrar kurmak istediginizde ordan yapıyorsunuz fakat Laptop u alalı sanırım cok uzun bir süre olmamıs sizin buyüzden makinanız garantiden cıkar Xp ye gecince. Dahili cam varmı laptop üzerinde bilmiyorum ama Xp cam i destekliyormu vs bunun gibi driver uyusmazlıgı olabilir.

Desktoplara atılan formatla ve kurulumla hersey aynı olucak fakat ekran kartından modemden wirelessmodem den tutun bunun gibi tüm driver ları önce netten indirin daha sonra formatlayıp kurun derim.
    Kaybettim Bugün Kendimi.. HÜKÜMSÜZDÜR!!!

Acer Easy Recovery yazılımını kullanarak işletim sistemini yedekleyin daha sonra hangi işletim sistemini isterseniz onu kurarsınız.Fakat Vindoes xp işletim sistemini yüklemeden önce bilgisayarınızın windows xp'ye uygun sürücülerinin olduğundan emin olun daha sonra sürücü problemleri yaşayabilirsiniz..

Ayrıca bilgisayarınızın sabit sürücüsünde görülemeyen (eisa yapılandırması) 10 gb'lık bir bölüm bulunur burada bilgisayarınızın işletim sistemini yeniden yükleyebileceğiniz (bilgisayarı ilk açtığınızda olduğu gibi) bir kayıt bulunmaktadır bu bölüm silinmediği taktirde sabit sürücünüzün ilk partition'ından boot edebilirseniz istediğiniz zaman bilgisayarınızı ilk aldığınız hale geri çevirebilirsiniz...

ark. herkese tşk ederim driver az çok netten indirdim fakat her xp cd si laptop formatlamıyormuş sata uyumlumu ne olucakmışmı neymiş xp cdsi yineden herkese tşk ederim laptopumun webcam iii varr

Benzer Başlıklar
  1. acer laptop format sorunu

akyele tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 23.07.2008, 00:59
  2. Acer Laptop Format Sorunu

zeusPP tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 02.05.2008, 20:57
  3. Laptop a format atma

z_stardust tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4