Laptop şarj sorunu - Sayfa 2
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
15 sonuçtan 6 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan
    teşekkürler

Varsayılan help me :(
    arkadaşlar bende size bişey sormak istiyorum bende laptopumu 1 sene önce aldım ama dün hiç şarj dolmadı prize takılı ama şarj dolmuyor diyor bunun sebebi nedir acaba teknik servise götürmem gerekiyor mu ? yardımcı olun lütfen karar veremedim

başka bi adaptör le şarj etmeyi dene!.. yani aynı model ama yeni bi adaptörle! adaptörde sorun olabilir!.. tabi bu bi düşünce bide bataryayı çıkartıp adaptörle çalıştırmayı denersin.. bak bakalım nasıl sorun veriyo başka adaptörle şarz alırsa zaten adaptör sorunludur! diğer türlü sorun verirse pilin ömrü bitiyor olabilir..
    Bilgi Paylaşılınca Değerlidir!..

4. Varsayılan
    pirize takılı dolmuyor mesajı adaptörle alakalı bir mesajdır pil ile kesinlikle alakası yoktur ve adaptör den laptopa giden kablo içinde minimal kırıklardan kaynaklanan voltaj değişikliğinden kaynaklanır.
    çözümü kırıkı olan bölgeyi bulup by-pass etmek yani tamir etmek gerekir genelde bu kırılmalar tamda laptopa girdiği bölgede jak girişi düzeyin aşırı bükülme ve çekilmelerden kaynaklanır.

sım dı bana cok emın oldugum bır seyı soyledın.. bu laptoplar ımal edıldıgı zaman pıyasaya cıkarken ıcıne pılını de ka-oyarak cıkartıyorlar.. ve satıs fırmalarında duruyor ta kı bırısı alıp kullanmaya baslayana kadar.. bu gecn sure ne kadar cok olursa o kadar zararlı pıl omru ıcın .. zıra bataryalar kullanılmadıkları sure ıcınde kendı kendını olduruyor.. bunun en guzel ornegı de satıcı fırmaların raf omru dedıgı olaydır.. bu raf omru bır sene ıle ıkı sene arasında degısır.. bu sure ıcınde satılmamıs olan laptopların pıllerı artık ıyı sarj tutmayacagı ıcın ıcıne yenı pıl koymak yerıne ucuz fıatlı olarak satmaya calısırlar.. mıllet te ucuz alıdm dıye sevınırken bır de bakar kı bataryası sıfırlanmıs bır bılgısayar sahıbı olmus.. bu nedenle de fırmaların serı sonu olarak ucuza sattıgı laptopları aldıgınızda buyuk olasılıkla bataryaları gozden cıkartarak almanız gerekecek .. veya kabul ettırebılıyorsanız bu malı alırım ama ıcıne yenı pıl koyarsan dıyerek alacaksınız.. kı buna da hıcbır satıcının yanasacagını sanmam ..

Benzer Başlıklar
  1. şarj edilebilir pil sorunu?

sidarta21 tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 28.03.2010, 10:33
  2. GP 2100 şarj aleti 2600'ü şarj eder mi?

parmenides tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 25.03.2006, 00:20
  3. 6630 da şarj sorunu

telo tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.02.2006, 21:51
  4. şarj sdoğru düzgün şarj yapmadım sorun olurmu

soykan_karatas tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 06.12.2005, 18:40
  5. pda şarj sorunu...