işlemci aşırı ısınması..???
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
29 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Unhappy işlemci aşırı ısınması..???
    benim şöyle bir sorunum var işlemcim aşırı ısınıyor neden derseniz bende bilmiyorum ama önceden işlemcimi fanını fln hepsini söküp temizlemiştim ve temizlerken işlemci ve fan arasındaki o yalıtkan maddeyide almıştım ve tekrar taktığımda bios cpu temperatures hatası vermeye başladı pc çalışıyo ama oyunlarda fln yada pcyi biraz zorlasam hemen kitlenmeye başladı temizlemeden önce böyle bir sorunum yoktu cpu sıcaklığı biosdan bakıorum ilk açtığımda 65 i gösterio daha bir dakka olmadan 75 80 ni buluo oyundan çıktığımda ise 84-85 i bulduğunu gördüm ne yapmam lazım acaba o yalıtkan maddeden tekrar sürsem düzelirmi, yeni bi fan mı almam lasım yoksa donanımsal bir arıza mı var yardım lütfen..?

sistemim : ASUS P5GD1 PRO LGA775 INTEL 915P
    3.00 gHz
    256MB NVIDIA N6200TC
    1024MB RAM

hyr şuan herhangi bir macun yok, fan işlemcinin orjinal fanı ve dün fanı güzelce bi temizledim fırçayla fln ilk günkü gibi oldu kasanın yerinide deiştirdim masanın üstüne aldım ve kasa açık durumda kapamadım bile ama yine aynı sorun var nasıl düzelebilir aklıma hiç bi şey gelmio8O yardım edebilecek bi arkadaş varmı???

3. Varsayılan
    fanı temizledim derken , işlemciden ayırdın mı ? Ayırdıysan termal macun tekrar sürmen gerekir.
    Bilgisayarı bir amaç değil, araç olarak görün.İnsanlığınızı unutmayın...(Pcnet Ocak)

Wink
    Kardeş bnm bilgisayarda aynı bn fanı değistirdim kasayı bi güzel temizlettim oldu şimdi tıkır tıkır çalışıyor.

Termal macunu ince bir şekilde tekrar sürmen gerekiyor..
    İyiki varsın Pcnet!!!

Benzer Başlıklar
  1. işlemci aşırı ısınıyor :S

YaGMuR_PreNSi tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 08.02.2008, 12:18
  2. işlemci ısınması

nisanci93 tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 01.08.2007, 12:28
  3. işlemci ısınması

altay21 tarafından Donanım forumunda