PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
11 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan dvd sürücü dvd okumuyor.

arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim açtığım konu internette çok çok fazlaca bahsi geçen bir konu ama okuduklarımdan her hangi bir netice alamadım.cd/dvd rom'um önceleri gayet güzel çelışır cd ve dvd'lerin elimdekilerin hepsini açardı. fakat zamanla önceden izleyebildiğim filmleri artık açmıyor.cd/dvd sürücüye Dvd'yi koyuyorum okuyormuş gibi ışık yanıyor fakat bilgisayarıma tıklayıp e/'ye f/'ye baktığımda dvd'nin içindeki içerik adı değil(dvd film vs. adı) disk sürücüsü yazıyor üstüne imleci getirdiğimde 0bayt diyor ve sağ tıkladığımda cd/dvd özellikler sayfası açılıyor. Lütfen yardım ne yapmalıyım dvd rom toz yüzünden çalışmıyor olabilirmi? Eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler ve iyi akşamlar.

bende de soyle bı sorun vardı kardes surucuye bos dvd taktıgım zaman bos cd gıbı goruyodu bılecegını tahmın ettıgım arkadaslarıma sordum bu uzerınde + - hıkayesınden bahsettıler ama cozum olmadı neroyu kurdum sorun ortadan kalktı nero buyuk ıhtımal vardır ama yoksa kurup bı dene bence (ben cok sık kullanmadıgım ıcın kaldırmıstım neroyu zaten sorunda o zaman cıkmıstı)

Elindeki CD-DVD leri başka PC`de çalışıyor mu dene.Eğer sorunsuz çalışıyorsa denediğin PCde,yeni DVD Writer alman gerekecek.30-40 YTL`ye alabilirsin.

Dostum DWD+RW içini aç, üst kapağını çıkarabilirsen eğer (biraz zordur) daha kolay olur.Lazeri Kulak pamuğuyla sil (dikkat et pamuk artığı kalmasın)
    (kasanın içine monte etmeden)
    kapakları olmadan bağlantılarını yap
    CD kızağı açık kalsın
    PC power düğmesine bas
    DWD nin önündeki uyarı ışığı yandığı anda
    lazere Kuvvetli bir ışık tut.
    Flaş ışık mesela (dijital fotoğraf makinası daha iyi olur)
    Eğer kapağını açamadıysan ayna koy lazeri görebilceğin şekilde altına üstten flaşla bukadar.
    daha sonra topla montajını yap
    bu seni beş altı ay götürür.
    eğer devamlı yazma ve okuma işlemini kullanıyorsan.

Alıntı Orijinalini Gönderen: guvenbudar Mesajı Görüntüle
    Dostum DWD+RW içini aç, üst kapağını çıkarabilirsen eğer (biraz zordur) daha kolay olur.Lazeri Kulak pamuğuyla sil (dikkat et pamuk artığı kalmasın)
    (kasanın içine monte etmeden)
    kapakları olmadan bağlantılarını yap
    CD kızağı açık kalsın
    PC power düğmesine bas
    DWD nin önündeki uyarı ışığı yandığı anda
    lazere Kuvvetli bir ışık tut.
    Flaş ışık mesela (dijital fotoğraf makinası daha iyi olur)
    Eğer kapağını açamadıysan ayna koy lazeri görebilceğin şekilde altına üstten flaşla bukadar.
    daha sonra topla montajını yap
    bu seni beş altı ay götürür.
    eğer devamlı yazma ve okuma işlemini kullanıyorsan.
    arkasım senn soledıgını yaptım ama flas olayını atladım.montaj yapmadan denedıgımde daa once acılmayan dvdlerı acıodu ama montajdan snra yıne acmadı.nedenı hakknda bi fıkrın warmı ????

Benzer Başlıklar

1. Usb Okumuyor
    streetglow43020 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 24.10.2009, 07:49
  2. DVD Okumuyor
    gfbatu_1907 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 29.10.2007, 09:18
  3. Ram okumuyor
    Bjk55 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5