Kasa açma kapama düğmesi ve kilitlenme sorunu - Sayfa 3
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
16 sonuçtan 11 - 15 arası sonuçlar
    Jade-x Misafir

bilgisayarı hemen kaldır çöpe at(şaka şaka) arkadaşım sen öncelikle o makinanın powerini bir değiştir bilgisayarının kapanmamasının powerdan kaynaklandığını düşünüyorum.son olarak şunuda ekleyeyim bu yazdığın sürekli ses gelme olayı güç kaynağından kaynaklanır güç kaynağının bağlantılarını kontrol et eğer bağlantılar sağlamsa doğruca teknomarkete vakit kaybetmeden.
    En son Jade-x tarafından düzenlenmiştir: 12.11.2008 12:16

Alıntı Orijinalini Gönderen: JADEX Mesajı Görüntüle
    bilgisayarı hemen kaldır çöpe at(şaka şaka) arkadaşım sen öncelikle o makinanın powerini bir değiştir bilgisayarının kapanmamasının powerdan kaynaklandığını düşünüyorum.son olarak şunuda ekleyeyim bu yazdığın sürekli ses gelme olayı güç kaynağından kaynaklanır güç kaynağının bağlantılarını kontrol et eğer bağlantılar sağlamsa doğruca teknomarkete vakit kaybetmeden.
    Bilgisayarda kapanmama sorunu yok. Kapanıyor ama açma kapama düğmesine basar basmaz kapanıyor. (düğmeyi basılı tutmaya gerek kalmıyor)Daha açık bir şekilde düğmeye bastığın anda sanki ekrandan "bilgisayarı kapat" komutu vermişsin gibi anında kapanma işlemine başlıyor.(Reset tuşu gibi değil)
    Dıt sesi ile ilgili bir not: şimdi yapmıyor(BİOS son sürümünü yükledikten sonra) ama önceden bilg. yeniden açınca F1 ekranına geliyordu.

daha iyi işte be abi bastığın gibi kapanıyo

Jade-x Misafir

sen bilgisayarı neden başlat< çalıştır< bilgisayarı kapattan kapatmıyorsun eğer böyle devam edersen yakında o bilgisayarı hepten çöpe atabilirsin haberin olsun.şimdi sen ben power düğmesine basınca hemen kapanıyor demişsin ki bence bu normal değil niye bende hemen kapanmıyor sen bilgisayarı sürekli direk power düğmesinden kapattığın için sorun buradan çıkıyor diye düşünüyorum.mümkünse donanımına uyumlu başka bir psu takarak birde öyle çalıştır.

Bastığın gibi kapatması güzel tabi ama bir anormallik işareti olduğundan bilgi istedim. Sürekli düğmeden kapatmak gibi bir alışkanlığım yok ve kilitlenme sorunu yaşayınca öğrendim düğmedeki anormal kapanışı.

Bu arada kilitlenme olduğunda(kesintisiz dıt sesi gelmesi ve fare cursorunun oynaması dışında işlem yapamama) media playerin çalışması ve müzik çalmaya devam etmesi normal mi?

Benzer Başlıklar

1. bilgisayarı hızlı açma kapama
    hasanyigitcolak tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 16.08.2008, 00:06
  2. xp açma kapama kitleniyor
    xfree tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 27.12.2006, 17:04
  3. PHILIPS X6FB AÇMA KAPAMA SORUNU
    faithalt tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1