bilgisayar hard diski okumuyor.
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayar hard diski okumuyor.

Merhaba arkadaşlar. Başıma bundan 4 saat önce bir sorun geldi ve bu yazıyı cdden çalıştırılan linuxten yazıyorum.

Bilgisayarda film izliyordum birden bilgisayar kitlendi. Bende bilgisayara reset attım. Sonrasında filmin geriye kalan 10 dakikasını izledim. Bitti film facebooktu, msndi felan takıldım bir 5 dakika daha. Onlarda açıkken müzik açtım. Kulaklığıma ses normalinden çok az geliyordu. Bende ses kontrollerine bakmadan (zaten ses sistemimde sorun olduğu için) kulaklığın girişini kasaya taktım ve yine aynı ses. Sonrasında ses kontrolüne baktığımda kısık olduğunu gördüm. Sonuna kadar açtım ve ses sistemin girişini kasaya taktım ardından kulaklığıda ses sistemine... herşey bundan sonra oldu.

Müzik listesinden bir şarkıya tıklayıp play tuşuna bastım ve MAVİ EKRAN ! Bilgisayara reset attım, bilgisayar hard diski felan boot ettikten sonra gri bir ekran geldi ve gri ekranda beyaz yanıp sönen ünlemler vardı. Bende bilgisayarın power düğmesine basarak bilgisayarı kapadım. Sonrasında tekrar açtığımda boot ekranında bilgisayarda bir hard disk bulunmadığını söylüyordu. O andan sonra hard disktende sesler gelmeye başladı.

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    Dünya/Kuzey yarım küre

HDD gidici galiba.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ramazannn Mesajı Görüntüle
    HDD gidici galiba.
    olabilir. 40gb'lik emektar. 6 senelik seagate . yarın kasadan ayırıp bilgisayarcıya götürcem . başta bilgisayarlarda çalışıyor mu diye. Power kablosu takılıykende ısınması felan olmuyor.

DAlga konusu olabilir ve spam yapmak istemiyorum ama bilgisayar kasasına flash diski takmak için harısını havaya kaldırdığımda hard diskide okudu

Bahsi geçen 20Gb ve OKtayusx , bilgisayarın yamukluğundan istifade edip çalışan hddye aittir.

Benzer Başlıklar

1. sabit diski okumuyor
    mavisch tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 24.07.2009, 10:46
  2. Yanıt: 11
    Son Mesaj: 27.08.2008, 17:10
  3. Hard-diski bolme
    innocent_child tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 02.06.2007, 23:42