Uydu Alıcı (sinyal yok!) sorunu lütfen yardım edin Tv izleyemiyorum
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Question Uydu Alıcı (sinyal yok!) sorunu lütfen yardım edin Tv izleyemiyorum

mrb arkadaşlar 2 gün önce tvyi kapattım ve tekrar açtığımda sinyal yok diyordu tüm kanallarda ve bende korkulacak bisey olmadığını düzelir falan sandım ama düzelmedi arada bir sinyal gelir gibi oluyor ama cd çiziği gibi oluyor sonra tekrar sinyal yok diyor, uydunun aletinin içinden de küçük bi cızırtı sesi geliyor ama hiçbişey yapmadığımız halde kendi böyle oldu sizce neden oldu bu sorun ? lütfen bana yardım edin nolur Tv izleyemez oldum 2 gündür ne yapmalıyım?

Uydu: Next - YE 2000X CI PLUS

72 ekran tv var..

bu islerden anlayan birileri yokmu yardım edin lütfen

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____

aşırı voltaj kaynaklı belki cihazınız zarar görmüş olabilir bir tv tamircisine gösterin bence yada birisi anten ayarınızı bozmuş!

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit

Cızırtı beslemeden geliyordur.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Uydu sistemini tek başınızamı kullanıyorsunuz? Merkezi sistem mi?

Tek başınıza kullanıyorsanız; LNB veya uydu alıcınız bozulmuş olabilir veya kablosunda sorun olabilir. Arkasındaki kabloyu çıkartın, ucundaki F konnektörü kontrol edip tekrar takın.

Eğer merkezi sistem üzerinden kullanıyorsanız; switch (Uyducular santral diye bilir) üzerindeki hatlardan herhangi biri kısadevre yapmış veya yüksek voltaj gelmişse, koruması olmayan veya kalitesiz switch'ler tamamen bozulabiliyor, değişmesi gerekir. Switch kaliteli fakat uydu alıcı çalışırken anten kablosunu çıkartıp taktıysanız; sizin hattınız yanmış olabilir, boşta hat varsa oraya takabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

1. uydu da sinyal yok diyor yardım
    artistah tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 18.06.2010, 10:37
  2. 40W5820 Sony uydu alıcı özellikli lcd tv
    kamer1234 tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 27.12.2009, 18:17
  3. Lyngbox Uydu Alıcı
    Aligula tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 0