Tümüyle bilgisayar toparlama ve donanım montajı. Kasa kurma. Videolu anlatımlar. wise
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
11 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    Yaz derdini çözeriz inşallah

Varsayılan Tümüyle bilgisayar toparlama ve donanım montajı. Kasa kurma. Videolu anlatımlar. wise

Arkadaşar bu videolar benim video arşivimden. Paylaşan arkadaşlara saygı gereği bu videolar alıntıdır ve ben yapmadım. Umarım, bundan sonra inşallah ben de anlatımlar yapmaya başlıyorum.

x58 Cihpsetli 1366 lga (soket) Kasa toparlama. Diğer tüm sistemler için de emsal niteliğinde. Farklı soket tipi dahi olsa makinenizde, bu videoları izleyin. Emin olun çok bilgilendirici olacak. Kendi donanımlarınızın nasıl takılabileceğini anlayacaksınız

Videolarda

1- Anakart tanıtım. Bir anakart nasıl olur. Girişlerinin ve slotlarının anlamı nedir?

2- Anakartın kasaya montajı nasıl yapılmalı. Neler nerelere takılmalı vb bilgiler içerir

3- Anakarta İşlemci montajı yapma yolları.

4- Ekran kartı takmak ve crosfire yapmak.

Devamı var. Lütfen yorum yazmayın. Ben tüm soket tiplerini bitirene kadar yorum yazmayın.

Katılım Tarihi
    2011
    Yer

Varsayılan Harika anlatım ve bilgilendirme 2 - mutlaka izle

5- Güç kaynağındaki kabloları nerelere takacaksınız? İzleyin öğrenin

6- Anakartı kasa dışına almak, kasa dışında çalıştırma ve anakart arıza testi.

7- Ramlara Overclock nasıl yapılır? İzle öğren.

8- Soğutucu fanlarını bağlama ve 3pin 4pin girişlerin anlamları, nitelikleri.

9- Bellek ram Montajı ve Ramlarda bant genişliği nedir? Bellek frekansı nedir? Byt nedir? Bir ram saniyede kaç mb veri aktarabilir? İzle öğren.

10- 32bit ve 64bit bellek verimi neden farklı? izle öğren. 32bit neden belleği sınırlandırıyor?

11- İşlemci soketi (pin, pga, lga) nedir? Ne anlamları var.? İzle öğren

Bunlardan ayrı paylaşımlarım da olacak. Bilgili arkadaşlar, eğer size bir soru sorulursa şu nasıl takılır yada ne yapmalıyım gibi. Siz ve bilmeyenler için, tüm işlemci soket tiplerini barındıran montaj ve ek bilgi videoları paylaşacağım. Lütfen yorum yazmayın. Gerektiğinde buradan videoları kullanarak yada bu başlğı önererek arkadaşları bilgilendirin.

Yazı ile metin ile zor oluyor. Anlatmak bir çileye dönüşüyor. Görsel en iyisi. Ben daha önceden de demiştim. Bu forumda videolu anlatımlar dönemini başlatacaktım. Artık ben de anlatım yapacağım inşallah. Şu video kayı yazılımı bulma sorunum çözülsün anlatımlarım başlayacak. Flash back pro çok kötü onu kullanıyorum. Başka yazılım bulamadım.

LÜtfen iyice izleyin videoları. Kasa montajını yapmadan önce hata yapnızı ve overclock yaparken parçaları yakmamanızı sağlayacak videolar diye düşünüyorum.

Umarum işinize yararlar. Ben arar bulur burada diğer soket tiplerini de paylaşırım. Ben izlemeye devam edin
    En son wise tarafından düzenlenmiştir: 20.04.2011 07:01 Sebep: lga 1366 x58 chipset örneklenerek hazırlanmış tüm sistemleri içeren bilgilendirici videolar

Katılım Tarihi
    2011
    Yer

Katılım Tarihi
    2011
    Yer

Varsayılan am2, lga 775, 1366 işlemci ve soğutucu montajı. Ram montajı

am2 ve 775, 1366 lga işlemci montajları
    İşlemcilere sğutucu takma yolları.
    Ram montajı ve püf noktaları.

En son wise tarafından düzenlenmiştir: 20.04.2011 06:36

Katılım Tarihi
    2011
    Yer

Varsayılan kasa kurulumu dersleri başlık 1. Not buradaki her şey kasa türüne göre değişir.

1- Bilgisayar toparlama tanıtım, tüm detaylar ve genel bakış

2- İşlemci, soğutucu ve ram takma

3- Anakartı kasaya takmak (montaj) ve ek bilgiler

4- Kasa ve fanları ayarlayarak soğutma performansını arttırma yolları.

5- Hard disk (hdd) (sata (ata), ide) montajı

Aynı derslerin devamı var
    En son wise tarafından düzenlenmiştir: 20.04.2011 07:03

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 36
    Son Mesaj: 21.08.2012, 13:48
  2. kasa montajı
    marazali123 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 29.04.2010, 14:18
  3. Dergi sonlarındaki resimli anlatımlar
    cerb tarafından PCnet forumunda