Bilgisayar kasıyor ve yer yer donuyor
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar
  1. Angry Bilgisayar kasıyor ve yer yer donuyor

arkaslar onceden pc de hic bi sorun yokken.yavas yavas sorunlar cıkmaya basladı.bilgisayar açılırken windows xp logosu baya bi sure doluyo(1.5 dk civarı)daha sonra tam hos geldiniz yazısı cıkcakken bole ekran kararıyo yaklasık 30 saniye falan sonra pc acılıyo ve fena derecede kasıyo.mauseyi oynatırken bile takılıyo.ve bir süre sonra donuyor.arkadalar islemci fazla ısınmıstır diyor ama derecesine baktım 39 derece.Fanıyla da alakasının olduğunu düsünmüyorum derecesi artmadıkdan sonra pcye etsi olmayacaktır.ve bazen kasanın icinden tık ses geliyo pc donuyor.tık yapıor duzeliyo.acaba bu kasmalar,donmalar,takılmalar neden kaynaklanabilir.

Şimdiden herkese yardımları için teşekkur ederim.

2. Varsayılan

cevabınızdan dolayı teşekur ederim fakat pc ye defalrca format atmama rağmen sorun dwaam ediyor virüsten ya da güncelleştirmelerden kaynaklandığını sanmıyorum.çünkü artık son format attığımda pc daha acılır acılmaz donmaya başaldı ve kastı.pc nin donanım değerlerine gelince.1 ay oncesine kadar sorunsuz kullanıyordum ve güç kaynağını da 1 sene once sıfır sağlam almıştım.

3. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: C0MPUTER Mesajı Görüntüle
    valla kardeş senin sorunun buraya gelen her 10 kişiden 4-5 inin sorunu:S tam bir sebebi yok..bazen donanımsal bazen yazılımsal oluyor..bizler sadece deneme yanılma yoluna göre yönlendiriyoruz..
    doğru soyluyorsun ama benim sorunum %100 donanımsal ama hangisinden kaynaklanıyo bilemiyorum.işlemci ile harddisk arasında kaldım. işlemci ve diğer donanım sıcaklıkları normal.pc donması ve kasması(formata rağmen) donanımsal olarak neyden kaynaklanıyo problem orda

4. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: C0MPUTER Mesajı Görüntüle
    belkide BAD sector vardır HDD de..HDD Tune Pr0 4600 indir onarmayı dene varsa sorun
    arkdaşım benim harddisk. ölmüş error scan yaptım butun kutucuklar doldu 1 saatlık taramadansonra(4 tane bos kaldı ).harddisk atıcam yeni bitane alacam. inşallah değer paylaşımlarınız için teşekkürler

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayar Oyunlarda Çok Kasıyor..
    corpse10 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 25.09.2010, 21:42
  2. Bilgisayar Kasıyor Yardım !
    ozqur01 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 30.07.2010, 11:44
  3. Bilgisayar çok kasıyor...
    the_icerbetiger tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 4