Laptop soğutucu yardım? (Laptop ısınıyor ve rest atıyor)
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Question Laptop soğutucu yardım? (Laptop ısınıyor ve rest atıyor)

Laptopum normal internete girme, video izleme gibi işlemlerde biraz ısınıyor ama sorun yaratmıyordu. ama görüntüyü tv'ye vererek film izlerken fan en son hızda çalışıyor High performance'a ayarlıyken. (Notebookum Asus bu arada). her zaman yapmıyor ama 4-5 defa yaptı: izlerken, reset atıyor kendiliğinden.görüntüyü tvye aktardıktan sonra laptop ekranını kapatıyordum. (Fn+F8leydi sanırım."lcd off"diye kapatıyor ya ekranı) bazen yeniden başlatmadan laptop ekran görüntüsü geri gelmiyor.
    bunların hepsinin nedeni aşırı ısınma olabilir mi? laptop soğutucusu alsam çözülür mü sorunum? bi de piyasada 20tl'den 70tl'ye kadar farklı fiyatta gördüm. tavsiye edecek biri var mı?
    yardımınızı bekliyorum teşekkürler

Alıntı Orijinalini Gönderen: edaipci Mesajı Görüntüle
    Laptopum normal internete girme, video izleme gibi işlemlerde biraz ısınıyor ama sorun yaratmıyordu. ama görüntüyü tv'ye vererek film izlerken fan en son hızda çalışıyor High performance'a ayarlıyken. (Notebookum Asus bu arada). her zaman yapmıyor ama 4-5 defa yaptı: izlerken, reset atıyor kendiliğinden.görüntüyü tvye aktardıktan sonra laptop ekranını kapatıyordum. (Fn+F8leydi sanırım."lcd off"diye kapatıyor ya ekranı) bazen yeniden başlatmadan laptop ekran görüntüsü geri gelmiyor.
    bunların hepsinin nedeni aşırı ısınma olabilir mi? laptop soğutucusu alsam çözülür mü sorunum? bi de piyasada 20tl'den 70tl'ye kadar farklı fiyatta gördüm. tavsiye edecek biri var mı?
    yardımınızı bekliyorum teşekkürler
    öncelikle merhaba benimde lenovo markalı laptopum var eskiden oda kendiliğiniden kapanıyodu şarjı full ken bile bende üzerine dokunduğumda ateş gibi yandığını farkettim arkasında fanın bulunduğu bölmenin vidalarını çıkararak fana bi hava tutun derim ben bu şekilde düzeltmiştim şuana kadarda bi sorun çıkmadı çok sağlam çalışıyor denemenizi tavsiye ederim..

Bende bu hafta sonu bir temizlik yaptım Benimde sürekli kapanıyordu hiç bir program çalışmıyordu çok mız mız olmuştu laptopum İçinde fanı elektrikli süpürge ile bir güzel temizledim. Şimdi ne ses var, ne kapanma Ortalama sıcaklık 45 dereceyi geçmiyorum. Kesinlikle tavsiye ederim denenmiş bir yöntemdir.

tek nedeni parçaların tozlanması mı? soğutucu almaya gerek yok mu? niye satıyolar bunu o zaman

Benzer Başlıklar

1. En iyi Laptop Fan Soğutucu?
    Tromick tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 28.11.2010, 21:16
  2. laptop fan soğutucu
    okannnn tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 19.08.2010, 17:08
  3. Laptop soğutucu
    quauhpilli tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 0