Pc'ye elektrik geliyor fakat açılmıyor ?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Pc'ye elektrik geliyor fakat açılmıyor ?

selamun aleyküm , bugün bilgisayarımda left 4 dead adlı oyunu oynuyordum . bilgisayarı açalı 1 saat olmuştu . yani ısınma söz konusu değildi . bir anda kendiliğinden kapandı bilgisayar . defalarca denememe rağmen açılmadı . ilginç olan usb ye mp3 ü mü takınca ışığı yanıyor yani elektrik geliyor ki anakartımda da ışık yanıyor . ups yanmamış anladığım kadarıyla . switchden şüphelendim sonra bağlantısında bir sorun yok gibiydi . ama bütün şüphelerim onun üzerinde yine . sizin de böyle bir konuda tecrübeniz olduysa yardımlarınızı beklerim sorun nedir ne olabilir ?

Eğer yardımı dokunucaksa özellikleri : intel pentium d 2.8 işlemci , 2 gb ddr2 667 mhz ram , 512 mb ati x1600 ekran kartı , aopen 300 w kasa.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Elektrik arızalarını uzaktan çözmek zordur. Başta güç kaynağı olmak üzere her bir donanımı tek tek deneyerek sorunu bulmak gerekir.

Statik elektiriklenme olabilir. (Emin değilim)

Kasanızın iskeletine toprak dökün az miktarda belki faydası olur.
    Sonunda PlayStation 4

4. Varsayılan

psu nun fanına bakın yavaş dönüyorsa veya hiç dönmüyorsa..yenisini alın..
    kardeşimin ve benim psu 2 hafta arayla bozuldu..aynı marka ve güçtelerdi..
    akşam kapattık pc yi sabah açılmadı..kasa ve işlemci fanları dönüyor ama monitöre görüntü gelmiyordu.
    (başka psu ile deneyince pc çalışıyordu)
    bu zaman zaman her pc de oluyordu..düğmeye basılı tutup kapatınca ve 1 dk sonra basınca açılırdı.
    ama bu sefer açılmadılar..sonra dikkat ettim..psu fanı çok yavaş dönüyor.. bilader psu yu tamirciye götürdü yaptık dediler
    15 tl aldılar..taktık..dvd sürücüden duman yükseldi

hiç riske girmeyip psu almak en iyisi hatta benim gibi kasadan sıkıldıysanız psu lu kasa alın..tek psu çok pahalı..
    mesela cooler master tek kasa 200-300 tl..gtx650watt psu 200 tl..ama psu nun takılı olduğu kasa 330 tl..artık ihtiyaca göre karar verirsiniz..

ben bu kasayı aldım 700 watt psu var..içinde 2x 12 cm (arka ve tavan) önde 20 cm fan var..

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgi...spx?I_ID=48321
    En son mdx tarafından düzenlenmiştir: 04.09.2011 21:04
    PC: amd phenomII x4 2.8; msi 970A-G46; corsair 8 gb 1600 mhz; msi hd5670 1gb gddr5; thermaltake 700 watt psu+kasa; win7 hprm; NOTEBOOK: Fujitsu-siemens A-1655G - http://pioneer-avr.blogspot.com = pioneer vsx-919 ev sinema amfisi türkçe yardımcısı

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 2
    Son Mesaj: 04.12.2010, 13:24
  2. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 04.10.2010, 09:06
  3. pcye elektrik geliyor ama görüntü yok
    papillo tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 16.01.2010, 19:15