Ön Panel Jack'ları Ve Açılma Sorunu
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
27 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Post Ön Panel Jack'ları Ve Açılma Sorunu

Ana olarak ön panel jackleri sorunum. Bilgisayarın ön panelde tüm konnektörleri takmışlar bir tek mikrofon ve kulaklık jackleri takılmamış. Ben de hiç önden kulaklık takmadım. Dün kulaklık takmayı düşündüm olmayınca tabi takılıdır diye düşündüm her neyse. Sonra kasayı açtım anakartın kitapçığı kayıptı bende internetten baktım. Gigabyte G31m-Es2l v2 anakart modelim BlackBox'ta falan. Sonra ön panelin jacklerinin konnektörlerinin bağlanacağı yerler için f_audio ve speak bölümleri vardı f_audiodakiler uygun gibi gözüktü baktım kitapçıkta gösterilen kablolarda mic ve mic güç var benim kabloda mic in ve mic vcc var bu tamam ground zaten her zamanki gibi sonra kılavuzda kulaklık için sağ çıkış ve sol çıkış var ama benim konnektörler r out ve r ret l out l ret ben de baktım sağ hoparlör çıkışı diyorsa yanındaki yer nc idi ben de öyle taktım sonra bilgisayarı açmayı denedim aslında açılıyodu ama görüntü yoktu önceden anakartı ve ekran kartını yaktığımda böyle olmuştu korktum yanmıştır diye ama bir keresinde de düzeldiği aklıma geldi böyle yaptıktan sonra ben de fişi çektim ve uyudum sabah açıldı bilgisayar ama power led ve hdd led ışıkları yanmıyor sanırım + - kutupları yanlış takıldığındandır bu da benim korktuğum acaba bilgisayarın anakartı falan yanar mı o konnektörleri de çıkardım ama gece öyle yapınca korktum işte yardım edebilir misiniz ? Bilgisayar bölümü de okuyorum programlama 10.sınıftayım daha ama kaç senedir uğraşırım programlama bilgisayar falan her neyse donanımı da iyi öğrenmek istiyorum şu konnektör hakkında yardım eder misiniz yapabilirsem ön paneli yapmayı deneyeyim tabi konnektörler geceki olaydan yanmadıysa. Şimdiden teşekkür ederim.

büyük ihtimal yanmamıştır o konnektörler korkmanıza gerek yok ... sakin kafayla tek tek dediğiniz yontemlerle birdaha deneyiniz merak etmeyin yanlış yolda değilsiniz... ama denemelerinizi tek tek yapın bir kerede beş değişiklik yapmayın yoksa sorunun nerde oldugunu bulmakta sıkıntı cekebılırsınız... kolay gelsin...

ya jacklerin konnektörlerinin yanması çok sorun değil hani kasayı masanın önüne çekip takarım arka panele yine ama bilgisayar öyle 2 defa denedim gece açılıyodu ama ekrana görüntü gelmiyodu benim bildiğim anakart yanınca böyle yapıyor anakart yandı dedim ama baktım sabah düzelmişti yani anakartı yakar mıyım konnektör takarken

sen onlem al ve takıp cıkaracagın seylerı bır zahmet psu prize takılı degılken yap sonrada makınenı calıstır hayırlı olsun bır seyı yakmazsın merak etme artı eksıden bılgısayar yansaydı kımse stajer calıstırmazdı...

Varsayılan h

hemen sana yardımcı olim
    1-onlar aslında jack değil konnektör diyebiliriz
    2-o konnektörler yanmaz
    3-anahtar yani power veya reset sw + - olayı yoktur.
    4-ledlerde deniceksin çalışıyorsa tamam çalışmıyorsa ters çevir onlarda yanmaz korkma.
    5-gigabyte genellikle ön panel sesi ses kartı önüne koyuyor ordada zaten kitapçık indirmişsin rahat rahat yaparsın aynı senin gibi ön panel bağlamak pc toplamakda en gıcık olduğum şey

Benzer Başlıklar

1. ön panel sorunu
    castan01 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 15.07.2011, 05:53
  2. windows ön panel sorunu
    yss126 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 30.01.2010, 23:53
  3. jack ses yok
    panaphone tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 29.01.2010, 23:20
  4. Bilgisayar açılma, geç açılma ve açılmama sorunu???
    iverim tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 11.07.2009, 16:26
  5. jack
    raka3008 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 31.07.2008, 16:57