Ultrabook,Laptop,Notebook Arasındaki Farklar ?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Lightbulb Ultrabook,Laptop,Notebook Arasındaki Farklar ?

Arkadaşlar geçenlerde samsungun en ince ultrabook unu gördüm almaya karar verdim fakat o ultrabook ta son teknoloji oyunlarını oynarmıyım diye kendi kendime düşündüm sonra dedim ki oğlum olmaz saçmalama o zaman millet ultrabook alırdı dedim beni aydınlatırsanız çok müteşekkir olurum.

Ultrabook: İsim hakkı İntel'de. İntel 'yapısını' (kalınlığını / ağırlığı / boyutu) ve donanımı (İntel işlemci (Ultra Low Voltage)+ dahili GPU (mesela GMA 3000HD+ yonga setini) belirliyor. Ayrıca SSD kullanılmalı. Çalışma süresi uzun olmalı (Sayılar tam aklımda değil). Sub-Notebook sınıfına girer (Notebooklardan küçük -özellikle ekran boyutu olarak). NVidia yada AMD GPU yok! Güncel oyunlar için uygun değil.

Notebook (not defteri) = laptop (kucakta / diz üstü): Her isteyen istediği şekilde üretir. Aslında az sayıda üretici var. Mesela QUANTA bazı tanınmış şirketler için fason üretimi yapar.
    Netbook: Yine Intel işlemcili (Atom) performansı düşük genelde ucuz (küçük) notebook. AMD'nin de var, fakat netbook ismini kullanmıyor / kullanamiyor.
    Mini notebook: Genelde ARM işlemcili çin malı (aşırı) ucuz ve bir naneye yaramayan 'kutucuklar'. Bir ara çok satılıdı.

4. Varsayılan

Oyunlar için henüz ultrabooklar yetersiz. Ancak teknolojinin gidişhatına göre kesinlikle her türlü donanım ultrabook inceliğinde olmalı.

nasıl ultrabook larda gpu olmaz bune peki:http://www.vatanbilgisayar.com/Noteb...spx?I_ID=65148
    Foxconn 45GM Anakart-Pentium Dual Core 1.80ghz İşlemci-2x1GB Kingston Ram-
    Zotac GT520 Dx11 Ekran Kartı-Seagate 80GB 7200 Rpm HDD-300w PSU

WİNDOWS EMBEDDED 8.1 PRO 32 BİT

Benzer Başlıklar

1. C++ ve C# Arasındaki Farklar?
    mguler18 tarafından Programlama Dilleri forumunda
    Yanıt: 20
    Son Mesaj: 13.03.2011, 20:43
  2. ASP ile ASP.Net arasındaki Farklar.
    alpern84 tarafından ASP ve ASP.NET forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 12.07.2010, 10:01