HDMI kablosu ile PC bağlantısı.
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan HDMI kablosu ile PC bağlantısı.

Arkadaşlar merhaba,
    Daha önce böyle bir olayla karşılaştınız mı diye bir sorayım dedim, büyük ihtimal ekran kartıyla ilgili bir sorunum var.

Bilgisayarım (Masaüstü) ile LCD televizyon arasına HDMİ kablo çektim. TV nin HDMİ 4 nolu girişine, Bilgisayar açık TV den ekran görüntüsü almak istediğimde TV yi HDMİ 4 e alıyorum bilgisayarın ekranında mavi bir windows 7 hatası ve re-start. Ekran kartımın HDMİ çıkışında sorun olacağı geldi aklıma ilk başta, sizin böyle bir tecrübeni olmudu daha önce?...
    Bende bir yumurta sende bir yumurta var. Eğer sen bana bir yumurta bende sana bir yumurta verirsem, Sende gene bir yumurta, bende bir yumurta olur. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi, sen bana bir bilgi verirsen, sende iki bilgi, bende iki bilgi olur. (Konfüçyüs)

Ekran kartının HDMI kısmında sorun varmış. Ekran kartına garanti yolu gözüküyor. Enteresan bir durum. Bu güne kadar hiç HDMI takmadığım için arızayı farketmemişim. Garantisi bittikten sonra takmak nasip olsaymış demek ki cepten ekran kartı aldırtacakmış bize.
    Bende bir yumurta sende bir yumurta var. Eğer sen bana bir yumurta bende sana bir yumurta verirsem, Sende gene bir yumurta, bende bir yumurta olur. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi, sen bana bir bilgi verirsen, sende iki bilgi, bende iki bilgi olur. (Konfüçyüs)

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Bağlantıyı yaparken ekran kartınızın HDMI çıkışını kendi elinizle arızalandırdığınız hiç aklınıza geldi mi? Bilgisayar-TV bağlantılarında açılış ve kapanışta uymanız gereken bir sıralama var. Uymazsanız genellikle birşey olmamasına rağmen, oldu mu piyango misali ya ekran kartının çıkışı ya da TV'nin girişi yanar.

Bağlantı nasıl yapılmalıdır?

Her iki cihazda kapalıyken kablo/kablolar takılır; açılırken önce TV sonra bilgisayar açılır, kapanırken de önce bilgisayar sonra TV kapatılır.

Arkadaşlar, bu tür işlemi kim yapar, bilgisayar bir tarafta televizyon bir tarafta. Yan odadaki kişi bilgisayar kullanırken evin yaramaz 4 yaşındaki çocuğu, baba ben televizyon izlicem bilgisayarını kapatta beraber açalımmı der yahu. Bu standart söylenen sözler, Tıpkı ampul değiştirirken kapatılan sigorta gibi...

Benzer Başlıklar

1. Hdmi Kablosu Bağlantı Sorunu
    BuRNTHePRieST tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 03.02.2011, 17:13
  2. hdmi kablo ile laptop-lcd bağlantısı
    ljqljr tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 15.01.2011, 15:14
  3. Yanıt: 6
    Son Mesaj: 23.08.2010, 21:37
  4. HDMI kablosu hakkında