PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayarımın Ekranında garip çizgiler var Acil Yardım

Bilgisayarımın Ekranında garip çizgiler var Acil Yardım Edin
    Bilgisayarımı açarken düz dikey çizgiler çıkıyor.Çıkıyo Normal açılır kende yatay çizgiler çıkıyor. Bilgisayar 1dk olmadan kapanıyor. Sadece Güvenli Modda girebiliyorum onunda ekranda ayrık ayrık yatay kırmızı çizgiler çıkıyor acil yardım Çözüm bulursanız sevinirim lütfen yardım edin lütfen...

fırınlama yöntemi işe yarayabilir denemekte yarar var.google amcaya ekran kartı fırınlama yazarsan bilgi alabilirsin.adı üstünden ekran kartındaki sıcaktan zarar görebilecek parçaları çıkarıyorsun fırına atıyorsun ama süresini kaç derece olacağını bilmiyorum internette yazar o .fırından çıkardıktan sonra düzelme imkanı doğuyor.
    ASROCK N-68 VS3 FX DDR3 ANAKART ~ KINGSTON 4GB 1333 MHz RAM ~ AMD Athlon X3 450 3.2 GHz ~ ASUS RADEON HD 5670 VGA ~ EXPER 18.5 INCH MONITOR ~LOGITECH G300 MOUSE
    NOT:NICKIMIN SONUNDA 99 OLMASI 1999 DOĞUMLU OLDUĞUM ANLAMINA GELMİYOR

Alıntı Orijinalini Gönderen: confickerbelasi Mesajı Görüntüle
    youtube'ta var ekran karti firinlama diye ama elektrolotik kondansator varsa patlar 200~220c 3dakika tabi kartin plastik parcalari cikacak fan ve sogutucuda selelozik tinerle temizlencek once bu yontem sadece nvidia icin ati/amd icin uygun degil aslinda yapilmasi tavsiye edilmez.
    Bende ati hd 3870 vardı.Rengarenk çizgiler vardı.Fırınlama yöntemi uyguladım düzeldi.Plastik parçaları çıkardım.Evde tiner yoktu asetonla temizledim.Sonra alüminyum folyoyu tepsiye koydum üzerinede ekran kartını, 180 derece 7-8dk uyguladım.Sonuç ekran kartı düzeldi.Başka bir 3870,8800gt,8800gts'ye de uyguladım düzeldi.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 16.08.2012, 13:37
  2. dizüstü bilgisayarımın hoparlöründen ses gelmiyor acil yardım
    hesapmakinesi tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 24.12.2011, 13:47
  3. laptobun ekranında dikey çizgiler var
    exrx tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 06.01.2011, 11:27
  4. web tasarımda çizgiler nasıl yapılıyor acil yardım...
    tayfunsg tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 09.03.2009, 09:41
  5. Yanıt: 6
    Son Mesaj: 23.09.2008, 12:17