bilgisayar çok geç açılıyor!!!!!! (3-4 dk.)
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
10 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayar çok geç açılıyor!!!!!! (3-4 dk.)

benim sorunum bilgisayarımın 3-4 dk gibi bir sürede açılması (p4 1600) sorunun windowstan olmadığını biliyorum çünkü açılırken uzun süre intel anakartımın logosunu görüyorum :!: acaba sorun anakartta mı yoksa uyuşmazlık filan mı var ( bilgisayar açıldığında çok rahat çalışıyor) belki de sorun biostadır ne dersiniz :?: :!: :!:

Varsayılan olabilir

ben donanım uyuşmazlıklarıkonusunda pek bilgi sahibi değilim fakat şunu önerebilirim::..
    eğer bilgisayarında kurulu program sayısı çoksa bir kaçını temizle. büyük bir ihtimalle kurduğun bir program kartının açılması sırasında ona yük olabilir.(bu kısmı salladım)

aynı sorun bendede var. bende bilgisayarım açılırken en az 3-4 dakika bekliyorum. ama yakında format çekmeyi düşünüyorum. sen sakın formatı düşünme. format uygulayacağın en son çare olsun::..
    bence sistemindeki prog.ları gözden geçir. oda olmadı scandisk ve diskbirleştirmeyi bir dene::..

muhtemelen tray de çalışan çok fazla programın var onları oradan kaldırmayı dene.olmadı temp dosyalarını sil.defrag yap.gereksiz uygulamaları kaldırıp alan boşalt.uyuşmazlık olduğunu sanmıyorum yoksa hatalar meydana gelirdi diye düşünüyorum.

Varsayılan Re: bilgisayar çok geç açılıyor!!!!!! (3-4 dk.)

Senin sorununa çare bulmaya çalışacam!.. bilgisayarın daha öncede geç açılıyormuydu, eğer geç açılıyorsa harddiskin kablosundan kaynaklana bilir. Ata 100 kablosu varsa ters takılmış olabilir renkli kısmı anakarta takılması gerekir, tabi 40pinlik yani cdrom kablosu takılmışda olabilir.
    Bunları kontrol et çünkü geç açılmasıyla problemler genelde bu oluyor.
    bu sorunu çözmezse daha fazla makineni karıştırma daha fazla zarar verebilirsin bilgisayarcı gibi teknikten anlayan kişilere başvur.
    Ben sana maille ancak bu kadar yardımcı olabilirim....

Varsayılan bilgisayarının bişeysi yok

senin sorunun p4 anakartlarda çok sık görülen test işlemler yok memory test yok ide test yok serial test ellinetane açılış testi sen diyorsunki logo çıkıyor çıkıyor o logonun altında bir sürü test oluyor ama bunları biostan kapatabilirsin bazıları hariç aynı şeyler bendede var biosa gir disabled yap eyer hadta verirse disabled yaptını gene enabledyap onları kapat sona açılacak p4 bir bilgisayarda winxp bende en geç 40 saniyede açılıyor be açılırkendede sistemde tam 44 uygulama çalışıyor yani p4 sytem trayın bir zararu yok sadece bilemedin 10 saniye daha geç açılır tabi sen işe yaramayanları kapat ne dir bunlar örneğin winzip winamp quic launh bunlar işe yaramayan hantal şeyler sytem trayda nasıl kapatacan onuda söyliyim başlat çalıştır msconfig ya başlangış seceniğine gel ordanm kapat restart at ama bu senin sorununu kaldırmaz senin derdin biostaki anakart tes araçlarını kapatmak antivirus varsa onuda kapar biosta açık çünkü bu 45 saniye zapt eder birde memory test kapat 70 saniye garantisi verebilirim yani 70 saniye kısalır açılış süresi

Benzer Başlıklar

1. bilgisayar geç açılıyor
    bugem tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 06.01.2007, 22:25
  2. bilgisayar kendisi açılıyor
    berke301 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 14.04.2006, 21:12
  3. bilgisayar açılıyor ama görüntü yok
    tahirkoc tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 11