Bilgisayarın Donması
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
12 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayarın Donması

Bilgisayarım bir zamanlar donuyordu fakat işlemcinin üzerindeki fandan olduğunu anladık daha sonra bu sorun geçti.Yine aynı sorun windows xp yüklü bilgisayarımı formatlayıp win98'i yükledikten sonrada oldu.Bir programdan kaynaklandığını sandım win98 yüklü bilgisayarı formatlayıp yeniden kurdum fakat sorun çözülmedi.Sonra yine fandan olduğunu düşündüm fakat deyilmiş çünkü fan gayet iyi dönüyordu.Donma bilgisayar açılır açılmaz 2 saniyede bir tekrarlanıyor ve yaklaşık 5 dakika falan sürüyor.Ne yapacağımı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.
    En son TuRKLioN tarafından düzenlenmiştir: 10.06.2007 16:54

Buradan bakınca ne olduğunu anlamak zor gibi.Eğer fanın sağlam olduğundan eminsen ben olsam şunları yapardım.Bir arkadaşımın parçalarını yüklenip senin bilgisayardakilerle sırasıyla değiştirirdim.Ram,HDD sırasıyla bak işte..
    Bilemem acaba faydası olur mu?

Bilgisayar donduktan sonra düzeliyor mu yoksa restart etmen mi gerekiyor? Daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim. Fakat sorunun tahminimce RAM lerle ilgili. İmkanın varsa arkadaşının RAM leriyle bilgisayarını açmayı dene. Eğer işe yaramazsa driver larda sorun var demektir. Tüm donanımların güncel sürümlerini internetten indirip yükle.

Sonuçları yazarsan sevinirim.

Kolay gelsin...

4. Varsayılan

benimde bilgisayarda önceden bir şey yoktu şimdi oyuna giriyorum 4-5 dk sonra oyun kapanıyo.ve res atmam gerekiyor ne yapmam lazım delircem.

Olur Arkdaşım pcciye götürrrr

Benzer Başlıklar

1. PC donması
    ydurmaz tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 19.01.2012, 16:49
  2. mouse donması
    funky tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 15
    Son Mesaj: 12.07.2011, 18:35
  3. bilgisayarın donması yavaş (ağır) çalışması neden olabilir?
    muhammet2217 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 25.02.2008, 03:01
  4. Bilgisayarın donması
    piskolog19 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 03.05.2006, 01:19
  5. oyun oynarken bilgisayarın donması
    seyfettin_bozkurt tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 10.09.2004, 00:08