bilgisayarı açma şifresini nasıl koyacağım?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayarı açma şifresini nasıl koyacağım?

1.bilgisayarı açma şifresini nasıl koyacağım?
    2.onboard ses kartımla mp3leri dinleyebiliyorum ama normal cdleri çalmıyor?
    3.256 MB 400DDR RAMi 512 yapmak istiyorum,direk 512 kimi alayım yoksa 2tane 256 dual band mı yapayım?
    TEŞEKKÜRLER
    AMD 2500+
    epox 8KRAI KT600 VİA AC'97 6.1 o/b
    SB 5.1 live
    2x256 MB PC3200 400DDR RAM
    128 MB TORNADO FX5200 80GB SAMSUNG İDE HDD/QF50W AOPEN 300W ÇİFT FAN

sorularını söyle cevaplayayım

1- Eğer bilgisayarına kullanıcı hesabı yaratmak istiyorsan ve sadece sen ve senin belirlediğin kişilerin bilgisayarına girmesini istiyorsan.Denetim masası>Kullanıcı hesapları bölümünden şifre yaratabilirsin...

2-Şahsen bendede onboard via ekran kartı ve ses kartı var ve ben mp3,mp4,avi,mpg,....gibi her ortamda yapılmış medyaları dinleyebiliyorum.Sanırım senin aldığın cd-rom bozuk...

3-Şahsen ben yeni bir ram alacak olsam2 tanbe 256 mb alırdım çünkü bazı forumlarda rastaladım bazi bilgisayarlar ani ram yükselmesini kabul etmiyorlar..

iyi çalışmalar..

1. Bios'dan yapabilirsin bu islemi. Bios'daki USER PASSWORD ve SUPERUSER PASSWORD secenekleriyle bunu yapabilirsin.

2. CD-ROM'undan anakarta giden Audio kablosu takilmamis olabilir.

3. Performans acisindan cok bir fark olmamakla birlkte ilerisini düsünecek olursan Tek RAM slotunu doldurmani tavsiye ederim.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Eskişehir

selamlar...

sorularını sorarken anakartının chipsetini ve işletim sistemini belirtseydin daha net cevaplar verilebilirdi..
    ama anakartının çift kanal bellek teknolj. (Dual DDR) destekliyorsa tabiki iki ram alabilirsin
    şifre konusunda ise işletim sistemin XP ise yukarda açıklanan yöntemi, 9x serisi ise piyasada birçok koruma programının mevcut olduğunu söyleyebilirim..

Alıntı Orijinalini Gönderen: E_Mr_E
    3. Performans acisindan cok bir fark olmamakla birlkte ilerisini düsünecek olursan Tek RAM slotunu doldurmani tavsiye ederim.
    eğer anakartta çift kanal bellek desteği varsa, bu özellikte alınacak çift ram ile normal ram e göre iki kat bantgenişliği yakalanabilir..

iyi çalışmalar.................................

Bilgisayara şifre koyma olayını BIOS'tan halledebilirsin. Burada dikkat etmen gereken nokta güvenlik seviyesini "Setup" ya da "System" olarak belirleme şansının olacağıdır. Eğer "Setup" seçersen sadece BIOS'a girmek istediğinde şifre sorulacaktır. "System" yaparsan hem açılışta hem de BIOS'a girerken sorulacaktır.

ses kartının mp3 çalıp AUDIO çalmaması şeklinde bir sorun olmaması gerekiyor. Çünkü mp3 daha üstün bir standart olduğundan mp3 dinleyebiliyorsan AUDIO haydi haydi dinlersin. Arkadaşların dediği gibi anakrtın AUX-IN kablosu çıkmış olabilir. Anakartın kitapçığında bu kablo ile ilgili giriş hakkında bilgi bulabilirsin.

Dual-DDR 6.4GB/sn veri transferini teorik olarak mümkün kılmakta. Eğer anakartının Dual-DDR desteği varsa iki tane DDR 400 ram'i Dual çalıştıman sana yüksek performans sağlayacaktır ki 512 mb RAM ile bulutların üstünde dolaşacağına eminim.Paran varsa Corsair RAM tavsiye ederim. Latency (Gecikme Zamanı) ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Kingston ve Twinmos da RAM için tercih edebileceğin markalar arasında. Noname ürünlerde ise performans açısından bariz bir fark olduğu söyleniyor.

iyi çalışmalar,kolay gelsin
    Erohan
    Ero
    Ege University
    Department of Computer Engineering
    Bornova / İzmir

Benzer Başlıklar

1. bilgisayarı hızlı açma kapama
    hasanyigitcolak tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 15.08.2008, 23:06
  2. setup a nasıl şifre koyacağım