Philips PBRW5232 CD-Writer Kurulumu
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Philips PBRW5232 CD-Writer Kurulumu

Şu an elimde OEM Philips 52x32x52 hızlı PBRW5232L model bir CD-Writer var. Aleti bilgisayar rahatlikla kurdum fakat olay parçayı tanıtmaya gelince Windows ME CD-R'yi CD-ROM olarak görüyor. Dün eski CD-R'min sürücüleriyle denedim (Philips 24x12x40) gene de olmadı. Yalnız işin ilginç kısmı Linux'ta (MDK 9.2) Ile K3B'de istediğim CD'yi çekebiliyorum bir tek DiscCopy yapamıyorum. Kablo bağlantılarıyla ilgili sorun çıkmadı, Windows'ta yaptığım işlemleri aşağıda belirttim. Hatam var mı ve CD-R'nin yeni sürücülerini hangi adreste bulabilirim? Tucows, Download ve Driversguide adreslerinde yok.

----------

Windows ME CD-Ryi CD-ROM olarak tanıdığı için önce Philips Setup programında "Replace the ..." şıkkını seçtim, bilgisayarı baştan başlattım. Herhangi bir sonuç alamadım.

Daha sonra parçayı sistemden kaldırıp bu sefer Philips Setup'la "Keep the cdrom..." şıkkını seçip işleme devam ettim. Gene elde sıfır kaldı.

Ayrıca K3B'de disccopy yaparken cd-rom kısmı boş duruyor.

Sistemimde bir Creative 40x Cdrom ve Philips PBRW5232L Cd-writer kurulu.

İki ayrı harddiskin üzerlerinde Win ME ve MDK Linux 9.2 kurulu.

Şimdiden teşekkürler.

magicman Misafir

Win me 'ye cd'ye yazma aracı olarak kutusunun içinden çıkan nero express programını kurman lazım. Cd'ye yazma işlerini neroyla yapacaksın, diğer win uyumlu programlar cd-rw'i tanımayabilir. Kendi cd'sinden orjinal nero'sunu yükle.

Bye...

Sevgiyle Kal...

bendede philips 48*16*48 cd-rw var..
    ewet philips writer'larda bi driver problemi var..
    driver'ı ile hiç uğraşma direk nero 6.3.0.3'u (veya daha yuksek bir surumu) yukleyip reset sttığında sistem onu cd-rw olarak görecektir.. kolay gelsin....: )

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Üsküdar

bende de philips cd-rw var ve duyduğum kadarıyla nero 6'nın altındaki sürümlerde sorun çıkarıyormuş.sen yine de orjinal olarak verilen nero cd'sini kur ve 6'ya yükselt..

Benzer Başlıklar

1. dvd writer philips okuma sorunu
    scuro tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 16.01.2006, 17:14
  2. philips cd writer
    chasan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 28.02.2005, 13:19
  3. Philips PBRW5232L CD-Writer Sorunu
    powerslave tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5