xp'de usb tanıtma problemi?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
6 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    aydın-izmir(üni.)

Varsayılan xp'de usb tanıtma problemi?

arkadaşlar ben bilgisayara format atıp xp'yi yeniden yüklemeye çalışırken "usbehci" diye bi hatayla karşılaştım ve kurulum kendiliğinden sonlandı. benim cdde hata olduğunu düşünüp bi arkadaşa bıraktım halletmesi için, benim okul başlıyodu vaktim yoktu..
    sonradan bu hatanın bios'ta usbnin disable yapılması ile ilgili diye okudum.. arkadaşla konuştuk biostan usbyi kapatıp xpyi kurdu.. sonra sanırım anakartı tanıtırken de usb kapalıydı.. ben bilgisayarı elime aldığımda usb aygıtları tanımıyordu.biostan usbyi enalbe yaptım, şu an usb mouse'u tanırken hiçbir usb fkash diski tanıtamoyırum. anakart cdsinden usb 2.0 driverini yükledim ama hala sonuç almadım. bi arkadaşım yeni usb flash disk aldı, ondan cdyi aldım ve driverini yeniden yükledim.. bu yüklediğim programla windows 98 bazı flash diskleri tanıyo, ama windows xpde açtığımda hala sonuç yok.. aygıt yöneticisinde "SM bus denetleyici" sürücüleri yüklenmemiş görünüyor.. "intel PCI to usb enhanced host controller ich5" için de sürücü yüklenmemiş yazısın alıyorum.. usb flash diski bilgisayara (xpde) tanıtma yolu nedir yardımcı olabilir misiniz? windows xp'yi baştan kursam sonuç verir mi, yalnız bu sefer cdden kurduğum programları yeniden kurmak zorunda kalıcam sanırım ve bilgisayarda yüklü olan ".net 2003" cdlerini yeniden bulmam zor.. yardımlarınız bekliyorum..

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    istanbul/Bartın

Varsayılan Merhaba

Senin gibi bende aynı sorunu yaşamıştım service packli xp kurman gerekir..(ben yaptığım zaman düzeldi.)

Aygıt yöneticisinde gözüken yüklenmemiş sürücüleri seçip driverları buradan yükle.
    XP'nin böyle bir sorun çıkarabileceğini sanmıyorum,doğru driverları doğru şekilde yüklersen kesinlikle çalışır..

4. Varsayılan

usb ile ilgili bios ayarlarını yaptıktan sonra onarmayı dene.

servis pack kurup suruculeri yeniden tanitmayi deneyebilirsin

Benzer Başlıklar

1. ses kartı tanıtma
    by_matrix tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 19.07.2008, 14:59
  2. hard disk tanıtma problemi
    gogo47 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 23.01.2008, 17:31
  3. Windows XP'de IIS'ye Php tanıtma.
    Byantivirus tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda