Ağlar için kablo renkleri nasıl olmalı?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
7 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan Ağlar için kablo renkleri nasıl olmalı?
    Arkadaşlar benim hep kararsız kaldığım bir konu koblo renkleridir.Eğer iki bilgisayar bağlanacaksa(ethernetten) nasıl,bir lan oluşturulacaksa(hub,swich vb..) nasıl yapılmalı bu kablo sırası.Veya bu kadar önemli mi?Bence önemli gibi çünkü kablo dirençleri farklı.Ve birde çapraz kablo düz kablo hangilerinde yapılıyor.Belki çok önemsiz gözüküyor ama herkes farklı şeyler söylüyor.Lütfen emin olduğunuz cevapları verin.Teşekkürler

Varsayılan Re: Ağlar için kablo renkleri nasıl olmalı?
    Alıntı Orijinalini Gönderen: KaDigitaL
    Arkadaşlar benim hep kararsız kaldığım bir konu koblo renkleridir.Eğer iki bilgisayar bağlanacaksa(ethernetten) nasıl,bir lan oluşturulacaksa(hub,swich vb..) nasıl yapılmalı bu kablo sırası.Veya bu kadar önemli mi?Bence önemli gibi çünkü kablo dirençleri farklı.Ve birde çapraz kablo düz kablo hangilerinde yapılıyor.Belki çok önemsiz gözüküyor ama herkes farklı şeyler söylüyor.Lütfen emin olduğunuz cevapları verin.Teşekkürler
    Evet önemli bir konu zannedersem hub dan bağlanacaksa bunda bir sorun yok ama doğrudan bağlantı yapılacaksa kablo renkleri çok önemli bu konuda yardım lütfen arkadaşlar

turuncu beyaz
    turuncu
    yeşil beyaz
    mavi
    mavi beyaz
    yeşil
    kavherengi beyaz
    kahverengi

Varsayılan Re: Ağlar için kablo renkleri nasıl olmalı?
    Alıntı Orijinalini Gönderen: KaDigitaL
    benim bildiğim.. turuncubeyaz, turuncu, yeşilbeyaz, mavi, mavi beyaz yeşil, kahverengibeyaz, kahverengi... benden bu kadar.. kolay gelsin.. :]
    ...:::.:SieNA..:..::.::

Benzer Başlıklar
  1. win2000 için en düşük ram kaç mb olmalı?

gokturk tarafından Windows 2000/2003/2008 Server forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 15.06.2010, 12:29
  2. ram ler nasıl olmalı

DieSeL_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 05.04.2008, 09:23
  3. iyi bir site nasıl olmalı?

typhoon tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 28.12.2004, 10:26
  4. İşim Zor-Renkleri Ters Cevirme Nasıl Oluer