torrent indirme hızı
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan torrent indirme hızı

arkadaşlar dün bittorrent yükledim fakat bir dosya indirmeye çalıştığımda dosya veren sayısı fazla olmasına rağmen 5-6 kb nin üstüne çıkmıyor.upload hızımı 25 bile yükselttim tık yok.bağlantım 256 adsl.

hangi torrent prog daha hızlıdır?bir de seeders ve leechers ne demek oluyor.hızlandırmak için ne yapabilirim?

memlekette torrent kullana yok galiba

kardeş sanrım biraz bilgi eksikliği var özetlersek:

1) 256 Kbit ADSL de upload (gönderme) hızı 64 Kbit tir, bu da 8 KB/sn hzına karşılık gelir, yani sen hızını istersen 32 ye yükselt, senin verebileceğin max hız 8KB/sn dir.
    2) seeders ve leecher ın tam türkçe karşılıklarını bilmiom. ama şurası kesin , bunlar senin indirdiğin dosyayı o anda aktif olarak paylaşan kişilerdir. yani dosyayı sana gönderenlerdir bunlar.
    3) bende 256 Kbit le bağlanıom senin gibi, ve benim upload hızımın yarısını BitComet le paylaşıom. Yani 4 KB/Sn. dosya indirme hızımsa bazen senin gibi bazense 22KB la 27KB arasında değşio. yani ideal hız. Bu hız konusu tamamen senin o anda indiridğin dosyanın popülerliğine bağlıdır. Yani kaç kişi tarfından paylaşıldğına bağlıdır. KArşı tarafın sana upload etme hızına ve toplamda sana kaç kişinin o dosyayı upload ettiğine bağlıdır. İstersen 1Mbit le bağlan eğer indiridğin dosya popüler değilse 2 KB lık veya 3 KB lık hıza razı olmak zorundasın.

Umarım yardımcı olmuşumdur !! Kolay gelsin !!

PS: ben de geçen bi dosya indirodum torrenten % 86 ya geldi ama artık zırnık ilerlemio . yani hiç inmio . bu da bi örnek yani . sen en azından indireblion

yani diğer paylaşım ağlarından pek farkı yok.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ccaparli
    yani diğer paylaşım ağlarından pek farkı yok.
    dostum bende torrent kullanıcısıyım ve sana en iyi torrent programı olarak bitcomet 'i tavsiye ederim.. Birde download hızına gelirsek upload hızın herzaman 2-3 olsun.. tabi upload hızınıda dusermen yetmiyor birde iyi seed olan linkler bulman gerekiyor.. sana tavsiyem google aramayap ve istediğini mutlaka bulursun şahsen ben oyle yapıyorum..

googleda soyle arata mesela abc dosyasını indirmek istiyorsun "abc torrent" diye arat...

herhangi bi sorununda olursa soylemen yeterli...

kolay gelsin..

Benzer Başlıklar

1. torrent?
    _DaY_WaLkeR_ tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 02.04.2010, 08:37
  2. adsl indirme hızı
    oncel01 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 11.02.2007, 17:31
  3. .TORRENT
    ilocann tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 06.08.2006, 20:35
  4. 2 Mb lik internetin indirme hızı kaçtır.?
    fuattt tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 11.07.2006, 16:51
  5. Torrent ?
    Ataberkteam tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 27.03.2005, 20:37